ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... Proměny chátrajících budov v Krkonoších v moderní apartmánové domy od společnosti 2MKZ

Proměny chátrajících budov v Krkonoších v moderní apartmánové domy od společnosti 2MKZ

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - David Zámečník a Filip Havliš ze studia NEW HOW architekti

zrušit

19 m 25 s

Developer 2MKZ je rodinná společnost zaměřující se na přestavbu starých objektů, především pak v Krkonoších. Hned několik nevyužívaných a chátrajících staveb se pod jejich taktovkou mění v moderní horské resorty nabízející veškeré zázemí žádané dnešní dobou. Vše v souladu s přírodou a po vzoru horské architektury.

Yasmin Apartments

Projekt vznikl na pomezí Dolních a Horních Vítkovic v srdci panenské horské přírody a v blízkosti oblíbeného lyžařského centra Aldrov. Rekonstrukcí prošla budova ze 70. let. Dříve se jednalo o tříhvězdičkový hotel, který byl vyhledávaným místem. Především pak v 80. letech minulého století lákal na luxusní zařízení a služby. S postupem času ovšem jeho sláva zanikla a poslední léta, kdy byl zcela opuštěný, se podepsala na jeho stavu. „Jednalo se o kompletní rekonstrukci. Dříve zde býval bazén, jinak členěné půdorysy a musely se měnit i šířky chodeb a jednotlivé dispozice tak, aby z bývalého hotelu mohl vzniknout moderní apartmánový dům. Největší komplikací při přestavbě byla střecha, původně se měla měnit jen krytina, nakonec ale došlo na kompletní výměnu krovu,“ říká Milan Zápotocký, jednatel 2MKZ.

Výsledkem je resort nabízející 28 designových apartmánů. Součástí projektu jsou i sklepy a parkovací stání, relaxační zázemí se saunou, klidová zóna s posezením u grilu a zázemí pro dětské aktivity. Rezidenční projekt byl stavěn šetrně s ohledem na okolní krajinu.

„V místech, kde byl původně umístěn bazén vznikly prosvětlené loftové apartmány, v horních patrech pak najdeme mezonetové byty. Využité byly nadčasové kvalitní materiály. V rámci klientských změn jsme jednotlivé apartmány přizpůsobovali majitelům, každá z jednotek je tak osobitá s charakteristickým rukopisem a vlastním duchem,“ říká Kateřina Zápotocká, manažerka 2MKZ.

Proměnu tohoto místa zmapovala naše sesterská televize TV Bydlení v pořadu Stavba není sen 6. V šestidílné sérii mohou diváci sledovat postupnou rekonstrukci starého hotelu i vznik interiéru jednoho z moderních apartmánů s využitím prvků ze dřeva starých stromů.

Pergamentka

Proměnou projede i další objekt v blízkosti obce Vítkovice. Z původní horské chalupy, která sloužila k ubytování turistů a rekreačních spolků, vznikne nový moderní objekt s výhledem na severní svah sjezdovky Aldrov. Pergamentka Apartments nabídne 20 stylových apartmánů.

Víchovská vyhlídka

„Již odstartovala stavba na jejímž konci vzniknou dvě stylové chalupy s více jednotkami. Aktuálně čekáme na příznivé počasí a rekonstrukce bude pokračovat,“ říká Milan Zápotocký.

V okolí stavby se nachází klasické krkonošské roubenky, a právě tomuto stylu se developer snaží architektonicky přiblížit.

„Apartmány budou ve vyšším standardu. Využívat chceme hliníková okna, dřevěné podlahy a budou zde i koupelny s přípravou na saunu,“ říká Kateřina Zápotocká.

Petrův Grunt

Jedná se o rekonstrukci starého horského hotelu v krkonošském Bratrouchově nedaleko Rokytnice nad Jizerou. Nevyužívaný hotel z 80. let se promění na moderní apartmánové jednotky. Součástí proměny je i přilehlý chátrající pionýrský tábor, kde vyrostou útulné krkonošské roubenky. Vznikne tak ucelený komplex s wellness či hospůdkou.

„Projekt bude bezbariérový, chystáme zde například jeden apartmán, který bude sloužit pro vozíčkáře,“ říká Kateřina Zápotocká.

Mohlo by vás zajímat

Architekti
10 m 26 s

Developerská společnost 2MKZ (Jana Zápotocká)

Developerská společnost 2MKZ se zaměřuje na stavební, expertní a realitní činnost. V současnosti se věnuje jak rodinným projektům, tak výstavbě apartmánů v Krkonoších. Tady se společnost ujala několika starých objektů, které přetváří na moderní rekreační objekty.

Mohlo by vás zajímat

Aktuality

Když chátrající horské objekty opět ožívají!

Česká horská střediska opět získávají zpět svou slávu. Mnoho příhraničních míst, která kdysi byla vyhlášenými středisky, se po revoluci stala sídlem night clubů či asijských tržnic. Většina slavných hotelů pak začala skomírat a chátrat a střediska přišla jak o českou, tak zahraniční klientelu. Teď se tato místa opět mění na vyhledávané resorty, které opět pozvednou atraktivitu příhraničních obcí.

Mohlo by vás zajímat

Aktuality

Starý krkonošský hotel se začal proměňovat na luxusní apartmány

Vyhlášený hotel z 80. let Jasmín chytá druhý dech. Budova se nachází v srdci Krkonoš v obci Vítkovice. Jasmín už tak za nedlouho bude Yasmin Apartments. Stavba tak opět získá zašlou slávu.  

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

TV Architect na Slovensku

TV Architect na Slovensku

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl