ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... David Zámečník a Filip Havliš ze studia NEW HOW architekti

TV Architect představuje - David Zámečník a Filip Havliš ze studia NEW HOW architekti

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - Dalibor Hlaváček z ateliéru dh architekti

zrušit

16 m 21 s

NEW HOW architekti je architektonický ateliér, který vznikl transformací předešlé kanceláře architecti.cz. Je založen na samostatné tvorbě svých zakládajících členů architekta Davida Zámečníka a architekta Filipa Havliše. Jedná se o spolužáky z Fakulty Architektury VUT Brno. Jejich spolupráce započala kolem roku 2000 účastí na několika soutěžích, poté společně založili vlastní ateliér a od roku 2016 jejich práci najdeme pod značkou NEW HOW architekti. V portfoliu lze najít projekty různých charakterů i měřítka.

Nová Kežmarská chata - vítězný návrh

Návrh nové Kežmarské chaty na Slovensku je stavbou na zelené louce, kde hlavní roli hrají klimatické podmínky, energetická soběstačnost a okolní horská příroda. Stavba uprostřed přírody vytváří dominantu lokality, a přitom respektuje okolní krajinu. „Soutěže na tento projekt se zúčastnilo kolem 95 ateliérů z celé Evropy. Nám se podařilo zvítězit. Chata měla fungovat jako ostrovní systém ve vysokohorských podmínkách,“ říká Filip Havliš.

Chata Nové Hamry

Dům v Krušných horách je umístěn v lese mezi stromy, kam zapadá především díky barevnému pojetí. Tvar budovy má hranatou figuru, střecha a stěna společně splývají v jeden výrazný celek. Interiér je rozdělen do tří úrovní, každá má vlastní charakter i možnost využití. V nejvyšší úrovni slouží dům jako ateliér, knihovna a také jako útočiště. O úroveň níže najdeme kromě koupelny a otevřeného galerijního prostoru také spací koutky. Podlaha je částečně tvořena sítí, která propojuje prostor se spodním patrem a zároveň funguje jako zajímavý prvek určený k odpočinku. Nejnižší úrovni domu pak dominuje hlavní společenský prostor s kuchyní a centrálním krbem. Technické zázemí se nachází v částečně zapuštěném suterénu.

Viladomy Kamenice

Projekt dvou komorních viladomů v centru obce a sousedství zámeckého parku. Jedná se o čerstvě dokončený projekt dvou bytových domů. Cílem bylo na parcele mezi rodinnými domy v obci Kamenice vystavět developerský projekt. Měřítko dvou menších viladomů o 9 bytech do lokality zapadá. Tímto projektem jsme začali spoluvytvářet centrum obce a naznačili jsme cestu, kterou by se obec mohla vydat,“ říká David Zámečník. V obci Kamenice architekti pracují také na projektu sportovního areálu. Zadáním obce bylo dotvořit stávající sportoviště a vybudovat zde areál odpovídající současné době a příměstskému životu obyvatel. Ve vedlejší obci v Kostelci u Křížků pak podle projektu ateliéru vznikne přístavba základní školy. V prostoru se bude nacházet tělocvična a jídelna s kuchyní.

Aktuálně ateliér pracuje na projektu souboru rodinných domů v obci Křížkový Újezdec.

Mohlo by vás zajímat

Zprávy a aktuality

Moderní horská chata vyrostla v souladu s přírodou i koloritem Krušných hor

Horská chata může mít mnoho podob, ta v Krušných horách od architektonického studia NEW HOW se sice svým tvarem liší od klasických stavení v této lokalitě, avšak svým rázem dokonale zapadá do krajiny a splývá s okolními lesy a kamením. Tento projekt se dostal díky své nezaměnitelné architektuře na shortlist finalistů, kteří se budou ucházet o Grand Prix Architektů – Národní cenu za architekturu 2022, konkrétně v kategorii Rodinný dům.

Doporučené pořady

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu