ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... David Zámečník a Filip Havliš ze studia NEW HOW architekti

TV Architect představuje - David Zámečník a Filip Havliš ze studia NEW HOW architekti

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - Dalibor Hlaváček z ateliéru dh architekti

zrušit

16 m 21 s

NEW HOW architekti je architektonický ateliér, který vznikl transformací předešlé kanceláře architecti.cz. Je založen na samostatné tvorbě svých zakládajících členů architekta Davida Zámečníka a architekta Filipa Havliše. Jedná se o spolužáky z Fakulty Architektury VUT Brno. Jejich spolupráce započala kolem roku 2000 účastí na několika soutěžích, poté společně založili vlastní ateliér a od roku 2016 jejich práci najdeme pod značkou NEW HOW architekti. V portfoliu lze najít projekty různých charakterů i měřítka.

Nová Kežmarská chata - vítězný návrh

Návrh nové Kežmarské chaty na Slovensku je stavbou na zelené louce, kde hlavní roli hrají klimatické podmínky, energetická soběstačnost a okolní horská příroda. Stavba uprostřed přírody vytváří dominantu lokality, a přitom respektuje okolní krajinu. „Soutěže na tento projekt se zúčastnilo kolem 95 ateliérů z celé Evropy. Nám se podařilo zvítězit. Chata měla fungovat jako ostrovní systém ve vysokohorských podmínkách,“ říká Filip Havliš.

Chata Nové Hamry

Dům v Krušných horách je umístěn v lese mezi stromy, kam zapadá především díky barevnému pojetí. Tvar budovy má hranatou figuru, střecha a stěna společně splývají v jeden výrazný celek. Interiér je rozdělen do tří úrovní, každá má vlastní charakter i možnost využití. V nejvyšší úrovni slouží dům jako ateliér, knihovna a také jako útočiště. O úroveň níže najdeme kromě koupelny a otevřeného galerijního prostoru také spací koutky. Podlaha je částečně tvořena sítí, která propojuje prostor se spodním patrem a zároveň funguje jako zajímavý prvek určený k odpočinku. Nejnižší úrovni domu pak dominuje hlavní společenský prostor s kuchyní a centrálním krbem. Technické zázemí se nachází v částečně zapuštěném suterénu.

Viladomy Kamenice

Projekt dvou komorních viladomů v centru obce a sousedství zámeckého parku. Jedná se o čerstvě dokončený projekt dvou bytových domů. Cílem bylo na parcele mezi rodinnými domy v obci Kamenice vystavět developerský projekt. Měřítko dvou menších viladomů o 9 bytech do lokality zapadá. Tímto projektem jsme začali spoluvytvářet centrum obce a naznačili jsme cestu, kterou by se obec mohla vydat,“ říká David Zámečník. V obci Kamenice architekti pracují také na projektu sportovního areálu. Zadáním obce bylo dotvořit stávající sportoviště a vybudovat zde areál odpovídající současné době a příměstskému životu obyvatel. Ve vedlejší obci v Kostelci u Křížků pak podle projektu ateliéru vznikne přístavba základní školy. V prostoru se bude nacházet tělocvična a jídelna s kuchyní.

Aktuálně ateliér pracuje na projektu souboru rodinných domů v obci Křížkový Újezdec.

Mohlo by vás zajímat

Zprávy a aktuality

Moderní horská chata vyrostla v souladu s přírodou i koloritem Krušných hor

Horská chata může mít mnoho podob, ta v Krušných horách od architektonického studia NEW HOW se sice svým tvarem liší od klasických stavení v této lokalitě, avšak svým rázem dokonale zapadá do krajiny a splývá s okolními lesy a kamením. Tento projekt se dostal díky své nezaměnitelné architektuře na shortlist finalistů, kteří se budou ucházet o Grand Prix Architektů – Národní cenu za architekturu 2022, konkrétně v kategorii Rodinný dům.

Doporučené pořady

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2023 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl