ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... Projekty studia AGE project (Milan Mlada)

TV Architect představuje - Projekty studia AGE project (Milan Mlada)

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - Projekty studia Stempel & Tesař architekti (Jan Jakub Tesař)

zrušit

22 m 01 s

Slovo AGE v angličtině znamená „věk“, i proto se stalo jednoduchou a zapamatovatelnou zkratkou studia AGE project. Za jeho vznikem stojí architekt Milan Mlada, který se už od dětství pohyboval v dílnách nebo na stavbě. Společnost má za sebou desítky realizovaných projektů, a to zejména v oblasti rezidenčního bydlení. Výjimkou ale nejsou ani administrativní budovy či mateřské školky.

„Cílem naší společnosti je projektování rezidenčního bydlení a komerčních objektů, a to jak formou spolupráce s developerskými společnostmi, tak i vytváření staveb pro individuální investory,“ říká architekt Milan Mlada.

Administrativní budova v Michelské ulici

Jedná se o rekonstrukci stávajícího objektu na Michelské ulici. Cílem bylo vytvořit pro investora nové a moderní prostory pro jeho firmu a proměnit zchátralou starou budovu na moderní zázemí s geniem loci.

„Investor chtěl něco jiného než strohou kancelářskou budovu. Nejzajímavější jsou tady sklepní prostory, kde jsme vytvořili neformální zasedací místnost. Trochu připomíná sklípek a výhodou je, že zde není telefonní signál,“ vtipně poznamenává Mlada.

Budova dříve bývala kinosálem. Jednalo se tedy o jednoprostorovou halovou konstrukci. Součástí stavby byla i modernější přístavba. Architekti toto odlišení zachovali a ze severní části vytvořili moderní a reprezentativní vchod. Historickou budovu pak využili na umístění kanceláří a zázemí firmy.

„Nebyl zde strop a obvodové stěny nebyly v takové kondici, aby udržely vodorovné nástavby. Proto jsme vymysleli stavbu ve stavbě. Zachovali jsme obvodové stěny a vytvořili jsme nezávislou nosnou konstrukci, která nám umožnila vytvořit nové prostory,“ říká Mlada.

Administrativní budova společnosti Santal

Jedná se o přestavbu a přístavbu administrativní budovy výrobní firmy nábytku.

„Společnost chtěla vytvořit sídlo, kterým se bude zároveň prezentovat. Byla zde možnost adaptace stávajícího nosného železobetonového systému výrobní haly, čehož jsme využili a halu zároveň proměnili na moderní sídlo společnosti s kancelářemi a zázemím,“ říká Mlada.

Velmi zajímavě je pojatá proměnná fasáda, která z dálky působí jiným dojmem než z blízka.

Sídlo společnosti Partners

Na pražském Chodově vyroste nové kancelářské centrum. Návrh nové budovy počítá s vybudováním 7 000 m2 kancelářských ploch.

„Objekt je na zelené louce a musí respektovat tvarosloví a podmínky místa. Zároveň tady máme ale čistý papír a vlastně si můžeme vymyslet, co chceme. Objekt ale musí také odpovídat klientovi, a tak vycházíme i z filozofie společnosti,“ říká architekt Mlada.

Bytový komplex Nová Nuselská

Jedná se o stavbu blokové struktury lemovaný ulicemi Nuselská, v Horkách a Kloboučnická. Ve středu bloku byla umístěna historická stavba mlékárny.

„Snažili jsme se moderním přístupem vytvořit zástavbu, která bude reflektovat co nejdůstojněji okolní zástavbu,“ uvádí Mlada.

V tomto projektu se architektovi podařilo zachovat starý cihlový komín a vytvořit na původním asfaltovém prostoru zcela nový vegetační parter.

Marina Lipno

Menší projekt, který byl realizován za několik málo týdnů. V dolní části je restaurace, horní patro slouží jako zázemí pro obsluhu přístavu.

„Původně jsme si mysleli, že objekt má dočasný charakter, ale i dnes tady stále dobře funguje a je velmi oblíbený,“ říká Mlada.

Podívejte se také:

Doporučené pořady

Osobnosti současné architektury
Nový díl

Osobnosti současné architektury

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2023 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu