ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... Projekty studia AGE project (Milan Mlada)

TV Architect představuje - Projekty studia AGE project (Milan Mlada)

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - Projekty studia Stempel & Tesař architekti (Jan Jakub Tesař)

zrušit

22 m 01 s

Slovo AGE v angličtině znamená „věk“, i proto se stalo jednoduchou a zapamatovatelnou zkratkou studia AGE project. Za jeho vznikem stojí architekt Milan Mlada, který se už od dětství pohyboval v dílnách nebo na stavbě. Společnost má za sebou desítky realizovaných projektů, a to zejména v oblasti rezidenčního bydlení. Výjimkou ale nejsou ani administrativní budovy či mateřské školky.

„Cílem naší společnosti je projektování rezidenčního bydlení a komerčních objektů, a to jak formou spolupráce s developerskými společnostmi, tak i vytváření staveb pro individuální investory,“ říká architekt Milan Mlada.

Administrativní budova v Michelské ulici

Jedná se o rekonstrukci stávajícího objektu na Michelské ulici. Cílem bylo vytvořit pro investora nové a moderní prostory pro jeho firmu a proměnit zchátralou starou budovu na moderní zázemí s geniem loci.

„Investor chtěl něco jiného než strohou kancelářskou budovu. Nejzajímavější jsou tady sklepní prostory, kde jsme vytvořili neformální zasedací místnost. Trochu připomíná sklípek a výhodou je, že zde není telefonní signál,“ vtipně poznamenává Mlada.

Budova dříve bývala kinosálem. Jednalo se tedy o jednoprostorovou halovou konstrukci. Součástí stavby byla i modernější přístavba. Architekti toto odlišení zachovali a ze severní části vytvořili moderní a reprezentativní vchod. Historickou budovu pak využili na umístění kanceláří a zázemí firmy.

„Nebyl zde strop a obvodové stěny nebyly v takové kondici, aby udržely vodorovné nástavby. Proto jsme vymysleli stavbu ve stavbě. Zachovali jsme obvodové stěny a vytvořili jsme nezávislou nosnou konstrukci, která nám umožnila vytvořit nové prostory,“ říká Mlada.

Administrativní budova společnosti Santal

Jedná se o přestavbu a přístavbu administrativní budovy výrobní firmy nábytku.

„Společnost chtěla vytvořit sídlo, kterým se bude zároveň prezentovat. Byla zde možnost adaptace stávajícího nosného železobetonového systému výrobní haly, čehož jsme využili a halu zároveň proměnili na moderní sídlo společnosti s kancelářemi a zázemím,“ říká Mlada.

Velmi zajímavě je pojatá proměnná fasáda, která z dálky působí jiným dojmem než z blízka.

Sídlo společnosti Partners

Na pražském Chodově vyroste nové kancelářské centrum. Návrh nové budovy počítá s vybudováním 7 000 m2 kancelářských ploch.

„Objekt je na zelené louce a musí respektovat tvarosloví a podmínky místa. Zároveň tady máme ale čistý papír a vlastně si můžeme vymyslet, co chceme. Objekt ale musí také odpovídat klientovi, a tak vycházíme i z filozofie společnosti,“ říká architekt Mlada.

Bytový komplex Nová Nuselská

Jedná se o stavbu blokové struktury lemovaný ulicemi Nuselská, v Horkách a Kloboučnická. Ve středu bloku byla umístěna historická stavba mlékárny.

„Snažili jsme se moderním přístupem vytvořit zástavbu, která bude reflektovat co nejdůstojněji okolní zástavbu,“ uvádí Mlada.

V tomto projektu se architektovi podařilo zachovat starý cihlový komín a vytvořit na původním asfaltovém prostoru zcela nový vegetační parter.

Marina Lipno

Menší projekt, který byl realizován za několik málo týdnů. V dolní části je restaurace, horní patro slouží jako zázemí pro obsluhu přístavu.

„Původně jsme si mysleli, že objekt má dočasný charakter, ale i dnes tady stále dobře funguje a je velmi oblíbený,“ říká Mlada.

Podívejte se také:

Doporučené pořady

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu