ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... Jakub Heidler a Jan Kačer ze Studia Reaktor

TV Architect představuje - Jakub Heidler a Jan Kačer ze Studia Reaktor

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - Šimon Vojtík a Michal Petr ze studia ARCHUM architekti

zrušit

17 m 57 s

Studio Reaktor je kreativní platforma rozpínající se na pomezí architektury, designu, krajiny a urbanismu. Skupina mladých architektů s kreativním přístupem a zajímavými nápady vytváří řešení šité na míru pro města, společnosti a soukromé investory. Studio Reaktor vzniklo kolem roku 2013, kdy z volného sdružení architektů vznikla firma, u jejíhož zrodu stáli architekti Jakub Heidler a Jan Kačer, kteří byli hosty v našem studiu. Společnost sídlí v holešovickém coworkingu, který sami provozují. Velký ohlas vzbudily například jejich kanceláře pro společnost Livesport. Studio má na kontě několik ocenění. Do procesu navrhování architekti zapojují grafiky, krajináře, stavaře a další specialisty.

Ateliér má sídlo v pražských Holešovicích, kde architekti ve staré truhlárně vytvořili industriální prostor s názvem Přístav. Tento hub vytváří zároveň i zázemí pro architekty, stavaře, grafiky či designéry. Hala je podél oken rozdělena makrolonovými příčkami na menší kóje. Po prostoru je možné se pohybovat na longboardu, či skládacím kole. Většina materiálů zde zůstala v původní surové podobě, stropy a podlaha se vyspravily tmelem. Najdeme zde spoustu zajímavých detailů, jako jsou průmyslové lampy, kovové regály, originální industriální nábytek či zavěšené kokedamy. „Studio Reaktor se snažíme vnímat jako prostor, kde vzniká nová energie a naráží na sebe nové myšlenky. Reaktor je prostor, kde doslova tavíme staré zajeté koleje, které přetváříme do nových forem, tvarů, projektů,“ říká architekt Jakub Heidler.

LIVESPORT – Ofis jako Stroj

Jedná se o nový koncept kanceláří v šestém patře administrativní budovy v Nových Butovicích. Architekti zde navrhli futuristický prostor pro vytváření nových myšlenek a propojení lidí. Princip datové technologické firmy akumulující informace z celého světa se propisuje do vnitřní filozofie kanceláří. „Zadáním bylo přizpůsobit se nové brandové vlně společnosti přenášející data sportovních utkání z celého světa. My jsme se chtěli oprostit od sportu a při tvorbě interiéru jsme se soustředili spíše na rychlost a nové technologie k přenosu dat. Tak trochu jsme navázali na Corbusiera, který tvrdil, že dům je stroj na bydlení a stejně tak kanceláře jsou stroj na business - proto kanceláře jako stroj,“ říká Jakub Heidler.

Allen&Overy

Flexibilní kanceláře navržené dle firemní kultury. Pracují zde ti nejlepší právní specialisté, kteří vyžadují focus roomy, ale zároveň i práci v komunitě. Často pracují z domova, ale potřebují mít i k dispozici ty nejmodernější technologie, z větší části umístěné v cloudu. „Vznikl zde moderní inovativně vyhlížející prostor, který evokuje listování v zákoníku, či vytváření smlouvy,“ říká Jakub Heidler.

INFINIT SEN

V malebném ladovském kraji nedaleko meandrů řeky Sázavy vzniklo nové moderní wellness. Prostor je přístupný skrze podzemní podlaží sousedního hotelu, kde najdeme recepci, šatny, sprchy a zázemí. „Přišli jsme s konceptem pohádkového místa. Sauny zde reprezentují truhly, které jsou obložené dřevem a mají na sobě pulzující magické runy. Místo má celkově úžasnou magičnost, na první dojem se může zdát, že jde o běžný wellness, nám se ale podařilo sem dostat příběh, kdy návštěvníci postupně odkrývají tajemství. Každá sauna má jedinečný design šitý přímo na míru,“ říká architekt Jan Kačer.

Komerční banka – pobočka budoucnosti

Jedná se o nové pobočky banky pro celou Českou republiku. „Naším úkolem bylo propojit online bankovnictví s fyzickým prostorem, proto jsme navrhli brandově podpořený styl mobilní banky do interiéru, kdy je možné celý prostor sbalit a přenést ho jinam. Jednotlivé místnosti připomínají tablet, vše je vytvořeno z nábytku z typových prvků, které se dají zavěsit a snadno přemístit,“ dodává Jakub Heidler.

Radobýl

Projekt uprostřed Litoměřic s krásným výhledem na horu Radobýl je inspirován krásou Českého středohoří. „Jedná se o architekturu inspirovanou těžbou čediče od hmotového uspořádání až po drobné detaily v interiérech. Například fasáda připomíná svou strukturou škrábání vzniklé těžbou,“ říká Jan Kačer.

„S celým ateliérem se snažíme expandovat i do zahraničí, příkladem je chystaný projekt na Zanzibaru. Zde vzniká butikový resort složený z 15 vodních vil propojených s přírodou. Dále chystáme velké množství rezidenčních projektů v horách i na okraji Prahy. Pracujeme také na dalších kancelářských projektech,“ dodává architekt Jan Kačer.

Další díly pořadu „TV Architect představuje“, kam si pravidelně zveme zajímavé architekty, můžete vidět ZDE.

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše
Nový díl

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

TV Architect na Slovensku

TV Architect na Slovensku

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl