ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect v regionech Matej Siebert a Roman Talaš z ateliéru Siebert+Talaš

TV Architect představuje - Matej Siebert a Roman Talaš z ateliéru Siebert+Talaš

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - Jan Konečný a Jiří Brosch ze společnosti HT WOOD

zrušit

9 m 20 s

Slovenský ateliér Siebert+Talaš byl založen v roce 2012 v Bratislavě. Našimi hosty ve studiu byli architekti a zakladatelé studia Matej Siebert a Roman Talaš. Od založení pracovali na malých i velkých projektech širokého spektra. Společnost nyní působí jak na Slovensku, tak v České republice a vyznačuje se odvážnými nápady, které dosahují nových architektonických výšek.

Polyfunkční objekt Nivy a autobusová stanice

Jedinečný projekt obchodního centra a nové autobusové stanice vyrostl na významném místě v centru Bratislavy. Dílo přineslo nový život a atmosféru do svého okolí i samotného hlavního města Slovenska. Projekt dotváří nový městský bulvár plný života a přináší do dlouhodobě zanedbané zóny moderní projekty z dílny světových a slovenských architektů. Projekt byl budován s ohledem na udržitelnost, ekologii a funkční dopravu.

„Tento projekt měl jako jeden z prvních na světě certifikát BREEM Communities. Na střeše centra je jeden z největších střešních parků v Evropě, v podzemí je pak velká autobusová stanice a množství parkovacích míst,“ říká architekt Roman Talaš.  Součástí tohoto projektu je i výšková budova Nivy Tower. „S výškou 125 metrů byla tato budova ve své době nejvyšší na Slovensku. Budova nabízí velké množství administrativních prostor s moderními interiéry. Budova má ty nejlepší certifikáty BREEAM,“ doplňuje Talaš.

V ateliéru Siebert + Talaš mají také zvláštní oddělení, které se přímo zabývá dopravními a infrastrukturními projekty. Tým složený z odborníků dopravního plánování se dělí na dvě skupiny - první se zaměřuje na výstavbu letišť, zatímco druhá pracuje na realizaci projektů silniční a městské infrastruktury. Ateliér stál také za architektonickým návrhem budovy na EXPO 2020, kde byla prezentována budoucnost dopravy. „Naším konceptem bylo prezentovat to nejlepší, co na Slovensku vzniká. Mezi exponáty bylo vodíkové auto, či létající auto. Využili jsme nejmodernější možnosti jako například promítací interaktivní stěny," říká architekt Matej Siebert.

Kancelář se aktuálně věnuje bytovým projektům, které se od těch běžných odlišují designem i sociálním zázemím. Jedním z chystaných projektů je technicky náročný komplex budov pod bratislavským hradem s názvem Vydrica. Dále ateliér chystá na Kopčianske ulici projekt Nesto a dalším je projekt na Plynárenské ulici. Ateliér se zabývá i plánováním školních budov. V České republice se pak architekti podílí na projektu Smíchov City.

Další díly pořadu „TV Architect na Slovensku“ můžete vidět ZDE.

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

TV Architect na Slovensku

TV Architect na Slovensku

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl