ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... Ivo Šimek, ředitel AFRY CZ

TV Architect představuje - Ivo Šimek, ředitel AFRY CZ

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - Projekty kanceláře Ian Bryan Architects

zrušit

20 m 59 s

Společnost AFRY CZ je moderní projektová, inženýrská a konzultační firma. Od roku 2010 je společnost součástí mezinárodní skupiny AFRY, která působí v oblastech architektury, energetiky, digitálních řešení, průmyslu, stavebnictví, infastruktury a technologií po celém světě. Ředitelem společnosti pro Českou a Slovenskou republiku je pan Ivo Šimek.

Společnost AFRY CZ působí téměř ve všech českých i slovenských regionech. Zabývá se architekturou, pozemními stavbami, dopravními stavbami, jadernou energetikou, geodézií, zpracovatelským průmyslem i životním prostředím.

Rezidenční projekt Malešice – Polygrafická

Ve spoluprácí se společností Skanska navzuje společnost AFRY CZ na úspěšný projekt administrativní budovy Mercury. Transformace bývalého průmyslového komplexu na novou rezidenční čtvrť nabídne v první části výstavbu 524 bytů.  

Nádraží Brno

„Na přelomu let 2020 a 2021 jsme se společně s věhlasným britským ateliérem Grimshaw zúčastnili soutěže o návrh nového nádraží v Brně. V týmu s Grimshaw Architects, autory architektury, kterým jsme dělali komplexní lokální podporu, jsme se dostali až mezi vyzvané k předložení návrhu. Soutěž jsme nakonec nevyhráli, ale ta spolupráce byla velmi přínosná,“ říká Ivo Šimek. 

Návrh představil impozantní a velkorysou budovu začleněnou do struktury města. Architektonicky výrazným prvkem je klenutá arkáda s komerčními prostory. Jádro návrhu pak tvoří nové náměstí s promenádou pro pěší.

Moravská brána I.

Jde o jeden z prvních projektů, který zcela zásadně a revolučně promění podobu české vlakové dopravy. AFRY CZ získal zakázku Správy železnic na zpracování dokumentace pro územní řízení stavby vysokorychlostní tratě Moravská brána I. Jde o úsek rychlého spojení mezi Prosenicemi a Hranicemi na Moravě, který bude součástí spojení RS1 mezi Prahou, Brnem a Ostravou. Trať je jedním z vybraných pilotních úseků výstavby VRT v ČR.

„Projekt je unikátní jak rychlostí až 250 km/h, tak novou trasou vedenou napříč Českou republikou. Jednou z nejdůležitějších věcí, kterou jsme přesvědčili investora, byla komunikace s veřejností. Každý, kdo je jakkoliv dotčený touto stavbou, se může online podívat na webový portál a zobrazit si danou lokalitu. Skrze tento systém může vznést otázky a vyjádřit svůj názor. Unikátní je také 3D hybridní model, kdy modelujeme trať v terénu a zároveň můžeme projektovaným územím projet nebo proletět a sledovat, jak vlak jede okolo a co způsobuje, ať už z hlediska vizuálního, tak sluchového,“ říká Ivo Šimek.

Tunel pod Zlínem

Cílem projektu je zklidnit dopravu v širším centru Zlína a odstranit průjezd aut přímo historickým středem. Tunel odvede z centra asi 18 000 aut denně. Návrh umožní vznik pěší zóny, propojení parků a zobousměrnění některých ulic. Zlepší se také dostupnost centra a sníží se hluk.

Výškové dřevostavby v Kladně

„S kolegy jsme ve Švédsku viděli výškové budovy, které jsou vyšší než 12 metrů, což je úroveň, které u nás kvůli legislativě nelze dosáhnout. Oslovil nás investor, který chtěl postavit šestipodlažní budovu. Chceme ukázat českým úřadům, že výšková budova ze dřeva může být bezpečná,“ říká Ivo Šimek.

Společnost AFRY CZ se zúčastnila také ve spolupráci s norským ateliérem Snøhetta soutěže na podobu Vltavské Filharmonie. Jejich návrh byl jedním z oceněných.

Mohlo by vás zajímat:

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

TV Architect na Slovensku

TV Architect na Slovensku

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl