ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... Jaroslav Šípek, jednatel společnosti STAVplan-CZ

TV Architect představuje - Jaroslav Šípek, jednatel společnosti STAVplan-CZ

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - Podlipný Sladký Architekti

zrušit

19 m 54 s

STAVplan-CZ je architektonická, projektová, inženýrská a konzultační kancelář sídlící v Plzni. Hlavní specializací společnosti jsou dopravní stavby a městské inženýrství, dále pozemní a vodohospodářské stavby. V jejím portfoliu lze najít stavby významných místních komunikací včetně trolejbusových a tramvajových tratí, silniční a dálniční stavby, stavby technické infrastruktury, stavby občanské vybavenosti i novostavby pro bydlení, administrativu či obchod. Jednatelem společnosti je Jaroslav Šípek. Mezi referenční projekty patří přestavba křižovatky Rondel v Plzni, rekonstrukce křižovatky U Jána v Plzni, novostavba průtahu silnice I/27 v úseku Mírová - Borská či projekt nové sítě trolejbusových tratí pro obsluhu Severního Předměstí v Plzni a další projekty na hlavní dopravní síti zejména města Plzně i dalších krajských a okresních měst, také novostavba obchodního a administrativního centra Poděbradská v Praze, přestavba a modernizace objektu loděnice TJ Prazdroj Plzeň, přístavba a nástavba 26. ZŠ v Plzni nebo novostavba tenisové haly v Plzni na Slovanech a mnoho dalších, včetně podílení se projektovými pracemi na prvním dálničním PPP projektu v ČR zahrnujícím výstavbu nových 32 km dálnice D4.

Přestavba křižovatky Rondel – Karlovarská, Plzeň

„Zde řešíme přestavbu uzlu, který vznikl na základě poválečné koncepce dopravní sítě města Plzně. Tehdy bylo myšlenkou, že zde povede dálnice a měly se zde křížit průtahy městem. Z dnešního pohledu je území jakousi vnitřní periférií a funguje jako přepravní trasa mezi centrem a Severním Předměstím Plzně. Záměrem je území využít v souladu s koncepcí města krátkých vzdáleností. Současné dopravní řešení připomíná spíše dálnici přes město, území má přitom velký potenciál,“ říká Jaroslav Šípek. Nová stavba je navržena tak, aby navázala na stávající koncepci z Klatovské třídy, počítá se zde například s jedním náměstím. V projektu je myšleno i na cyklisty a chodce a zároveň by místo mělo nabídnout v budoucnu příjemné prostředí pro život s kvalitním bydlením a rozsáhlou výsadbou zeleně, která má s podporou navržených prvků modro-zelené infrastruktury přispět k lepšímu klimatickému prostředí.

Rekonstrukce křižovatky U Jána – Plzeň

Jedná se o rekonstrukci velmi dopravně zatížené křižovatky v centrální oblasti města.  V současné době zde není vyřešen pohyb chodců a cyklistů. Součástí stavby je i kompletní rekonstrukce inženýrských sítí a trakčního vedení trolejbusů.

Přestavba souboru ulic v Doudlevcích – Plzeň

„Zde jsme projektovali kompletní rekonstrukci a změnu dopravního systému ulic Zborovská – Mostní - Průmyslová. Povedlo se nám navrhnout a prosadit variantu zjednosměrnění ulic, díky čemuž jsme získali větší prostor pro cyklisty, chodce i zeleň,“ říká Jaroslav ŠípekStavba je v rozsahu hlavního dopravního prostoru ulic Zborovská a Mostní součástí budoucího komunikačního okruhu města Plzně.

Rekonstrukce Mikulášského náměstí a Radyňské ulice – Plzeň

Stavba je součástí velkého záměru vybudování nové tramvajové trati na Vinice. Vzniknout by zde mělo místo pro odstavení a předjetí tramvají v prostoru Mikulášského náměstí. „Také zde jsme v projektu počítali s novou výsadbou stromů a zatravněnou tramvajovou tratí,“ dodává Jaroslav Šípek.

Kancelářská budova - Tylova, Plzeň

Projekt novostavby moderní kancelářské budovy z kontejnerové konstrukce v prostoru historické zástavby vnitrobloku u Tylovy ulice v centru Plzně. Návrh by měl vytvořit kancelář se zasedacím prostorem, sociální zázemí, místo pro archiv i kolárnu. Prosklené konstrukce nabídnou dostatek přirozeného světla. Na střeše objektu by měla vzniknout pobytová terasa pro odpočinek zaměstnanců.

Objekt loděnice TJ Prazdroj Plzeň

Cílem návrhu přestavby a modernizace objektu je zvýšit kapacitu, zlepšit sportovní zázemí oddílu a umožnit efektivnější přípravu sportovců. „Přestavba objektu spočívá v nástavbě jednoho podlaží, kompletní rekonstrukci a modernizaci stávajících prostor, a zároveň v návrhu stavebních úprav za účelem zateplení objektu a snížení jeho energetické náročnosti,“ říká Jaroslav Šípek.

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

TV Architect na Slovensku

TV Architect na Slovensku

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl