ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... Jaroslav Šípek, jednatel společnosti STAVplan-CZ

TV Architect představuje - Jaroslav Šípek, jednatel společnosti STAVplan-CZ

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - Podlipný Sladký Architekti

zrušit

19 m 54 s

STAVplan-CZ je architektonická, projektová, inženýrská a konzultační kancelář sídlící v Plzni. Hlavní specializací společnosti jsou dopravní stavby a městské inženýrství, dále pozemní a vodohospodářské stavby. V jejím portfoliu lze najít stavby významných místních komunikací včetně trolejbusových a tramvajových tratí, silniční a dálniční stavby, stavby technické infrastruktury, stavby občanské vybavenosti i novostavby pro bydlení, administrativu či obchod. Jednatelem společnosti je Jaroslav Šípek. Mezi referenční projekty patří přestavba křižovatky Rondel v Plzni, rekonstrukce křižovatky U Jána v Plzni, novostavba průtahu silnice I/27 v úseku Mírová - Borská či projekt nové sítě trolejbusových tratí pro obsluhu Severního Předměstí v Plzni a další projekty na hlavní dopravní síti zejména města Plzně i dalších krajských a okresních měst, také novostavba obchodního a administrativního centra Poděbradská v Praze, přestavba a modernizace objektu loděnice TJ Prazdroj Plzeň, přístavba a nástavba 26. ZŠ v Plzni nebo novostavba tenisové haly v Plzni na Slovanech a mnoho dalších, včetně podílení se projektovými pracemi na prvním dálničním PPP projektu v ČR zahrnujícím výstavbu nových 32 km dálnice D4.

Přestavba křižovatky Rondel – Karlovarská, Plzeň

„Zde řešíme přestavbu uzlu, který vznikl na základě poválečné koncepce dopravní sítě města Plzně. Tehdy bylo myšlenkou, že zde povede dálnice a měly se zde křížit průtahy městem. Z dnešního pohledu je území jakousi vnitřní periférií a funguje jako přepravní trasa mezi centrem a Severním Předměstím Plzně. Záměrem je území využít v souladu s koncepcí města krátkých vzdáleností. Současné dopravní řešení připomíná spíše dálnici přes město, území má přitom velký potenciál,“ říká Jaroslav Šípek. Nová stavba je navržena tak, aby navázala na stávající koncepci z Klatovské třídy, počítá se zde například s jedním náměstím. V projektu je myšleno i na cyklisty a chodce a zároveň by místo mělo nabídnout v budoucnu příjemné prostředí pro život s kvalitním bydlením a rozsáhlou výsadbou zeleně, která má s podporou navržených prvků modro-zelené infrastruktury přispět k lepšímu klimatickému prostředí.

Rekonstrukce křižovatky U Jána – Plzeň

Jedná se o rekonstrukci velmi dopravně zatížené křižovatky v centrální oblasti města.  V současné době zde není vyřešen pohyb chodců a cyklistů. Součástí stavby je i kompletní rekonstrukce inženýrských sítí a trakčního vedení trolejbusů.

Přestavba souboru ulic v Doudlevcích – Plzeň

„Zde jsme projektovali kompletní rekonstrukci a změnu dopravního systému ulic Zborovská – Mostní - Průmyslová. Povedlo se nám navrhnout a prosadit variantu zjednosměrnění ulic, díky čemuž jsme získali větší prostor pro cyklisty, chodce i zeleň,“ říká Jaroslav ŠípekStavba je v rozsahu hlavního dopravního prostoru ulic Zborovská a Mostní součástí budoucího komunikačního okruhu města Plzně.

Rekonstrukce Mikulášského náměstí a Radyňské ulice – Plzeň

Stavba je součástí velkého záměru vybudování nové tramvajové trati na Vinice. Vzniknout by zde mělo místo pro odstavení a předjetí tramvají v prostoru Mikulášského náměstí. „Také zde jsme v projektu počítali s novou výsadbou stromů a zatravněnou tramvajovou tratí,“ dodává Jaroslav Šípek.

Kancelářská budova - Tylova, Plzeň

Projekt novostavby moderní kancelářské budovy z kontejnerové konstrukce v prostoru historické zástavby vnitrobloku u Tylovy ulice v centru Plzně. Návrh by měl vytvořit kancelář se zasedacím prostorem, sociální zázemí, místo pro archiv i kolárnu. Prosklené konstrukce nabídnou dostatek přirozeného světla. Na střeše objektu by měla vzniknout pobytová terasa pro odpočinek zaměstnanců.

Objekt loděnice TJ Prazdroj Plzeň

Cílem návrhu přestavby a modernizace objektu je zvýšit kapacitu, zlepšit sportovní zázemí oddílu a umožnit efektivnější přípravu sportovců. „Přestavba objektu spočívá v nástavbě jednoho podlaží, kompletní rekonstrukci a modernizaci stávajících prostor, a zároveň v návrhu stavebních úprav za účelem zateplení objektu a snížení jeho energetické náročnosti,“ říká Jaroslav Šípek.

Doporučené pořady

Osobnosti současné architektury
Nový díl

Osobnosti současné architektury

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2023 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu