ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect v regionech Sollaron architects, s.r.o.

TV Architect v regionech - Sollaron architects, s.r.o.

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect v regionech - Atelier RAW s.r.o.

zrušit

4 m 11 s / Autor: TV Architect Popisek: Sollaron architects, s.r.o.

Tentokrát jsme pro vás připravili rozhovor s představiteli ateliéru Sollaron architects, s.r.o. Co je pro ně to nejdůležitější v jejich práci, jak důležitý je pro ně dialog a jak vidí pozici Brna z hlediska architektury do budoucna. To vše a mnohem víc uvidíte pouze ve videu TV Architect.

Sollaron architects, s.r.o., Ing. Hana Hrdinová, jednatelka

Sollaron architects, s.r.o., Ing. Tomáš Zvára, jednatel

www.sollaron-architects.cz

Co ve své práci považujete za důležité?

Velmi důležitý je dialog mezi lidmi. Myslím si, že pokud ten nastane, má Brno našlápnuto k tomu stát se velmi zajímavou metropolí, kde se dané projekty můžou zajímavě rozšiřovat, projektovat a může vznikat něco, z čeho budeme mít všichni radost.

Jakou měrou se zapojujete do příslušných projektů?

V tom projektu jsme od studie, přes stavební povolení až po realizaci a spolupracujeme i na klientských změnách. Investor je s námi od začátku, od prvotní myšlenky až po okamžik, kdy se koncovým klientům předávají ty byty. Spolupráce s námi je tak skutečně dlouhodobá.

Další významné projekty ateliéru:

Polyfunkční domy Meridiem, Brno:

Polyfunkční komplex 4 domů v Brně Komárově. Stavba je navržena jako polyfunkční objekt. Objekt je kompletně propojen prvním podzemním podlažím kde se nachází parkovací a odstavná stání. Dané podlaží umožňuje jednoduše provozně, technicky i fyzicky propojení objektů A1, A2, A3 a objektu B. Dá se konstatovat spojení všech 4 objektů přes jednu společnou platformu, v které je umístěno technické zázemí. Dominantou návrhu je objekt A2, který má 13 pater. Boční objekty A1 a A3 jsou sedmipodlažní. Využití objektu B bude čistě pro komerční účely. Objekt B má za účel navázat na stávající území doplnit ho zkvalitnit funkci služeb v daném území a vytvořit jaký si filtr pro objekt A. Pro budoucí rezidenty vznikne v zahradě objektu dětské hřiště a jezero.

Bytový dům Rezidence Čepkovská, Zlín:

Bytový dům o 21 bytových jednotkách ve městě Zlíně. Koncepce vizuálně 3 oddělených domů vyšla z požadavku hlavní architekta Zlína. Jedná se o bytový dům má dvě plná podlaží a třetí ustupující. Aktuálně zpracováváme projekt pro stavební povolení. Termín zahájení výstavby je předpokládán na podzim 2019.

Průmyslový objekt sídlo společnosti ROBUR, Popůvky u Brna:

Sídlo společnosti Robur v Popůvkách u Brna byl dokončen v roce 2016. Stavba slouží z části pro potřeby administrativy společnosti a části jako sklad. Oranžová kostka na fasádě respektuje barevnost loga společnosti a v noci svítí.

Rodinné domy V Podlesí:

Rodinné domy V Podlesí. Jedná se o koncepční zastavovací studii možného využití jihovýchodního stahu s unikátním výhledem na celé město a široké okolí. Koncepce prověřila a řešila do důsledku veškeré aspekty nového území. Jedním z hlavních kritérií ze strany klienta bylo správné osazení domů do svahu a co nejvíce ctít stávající výškové uspořádání a navrhnout rodinné domy tak, aby si vzájemně nepřekáželi a bylo možné dosáhnout unikátního výhledu do údolí z většiny hlavních obytných místností v každém domě. Nyní se zpracovává projektová dokumentace v rozsahu Územního řízení.

Villa Lešetín, Zlín:

Vila dům o 13 bytových jednotkách ve středu města Zlína je aktuálně ve výstavbě. Termín dokončení je stanoven na zimu 2019/2020. Jedná se o dům přibližně čtvercového půdorysu o třech nadzemních podlažích a jednom podzemním. Podzemní podlaží slouží pro parkování osobních aut. Auta se do prostor podzemního parkování dostanou pomoci autoplošiny. Na základní tvar objektu navazují terasy, které mají prodloužit obytný prostor a umožnit tak budoucím klientům maximálně využívat jak vnitřních prostor, tak i venkovních teras. Toto propojení má za následek lepší propojení a funkční využití. Vila tak bude vůči svému okolí působit více vstřícně. Při pohledu z ulice však tyto terasy budou částečně filtrovat nevhodné průhledové osy do jednotlivých obytných ploch bytových jednotek.

Osobnosti současné architektury - Zdeněk Fránek

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše
Nový díl

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2022 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl