Odebírat novinky
Úvod Veřejný sektor Volnočasové zóny Centrum Chodov zdobí perla. Jedinečné relaxační studio od architektky Very Hampl

Centrum Chodov zdobí perla. Jedinečné relaxační studio od architektky Very Hampl

Centrum Chodov zdobí perla. Jedinečné relaxační studio od architektky Very Hampl
28. 5. 2019 / Autor: Jiří Šebek Popisek: Studio Bliss

Interiérová architektka Vera Hampl ze studia Vera Hampl Architects má na kontě další jedinečný počin. Tentokrát se jedná o studio společnosti Bliss nabízející nadstandartní manikérské a pedikérské služby. Prostor navrhla tvůrkyně tak, aby v něm bylo příjemně zákazníkům, ale i tamějšímu personálu. Centrum Chodov tak získalo v práci sličné architektky další skvost.

Investor si objednal pro své studio nadstandartní manikúru a pedikúru, klasický luxusní a útulný interiér. Interiér měl být praktický a zároveň pohodlný nejen pro své klienty, ale i pro své zaměstnance.“

Neobvyklý prostor

Prostor byl podle Very Hampl neobvyklý tím, že byl dlouhý, úzký a strop byl vysoko. V tom spočívala nejtěžší práce, tedy ve snaze poradit si s transformací takového interiéru. „Prostor jsme nakonec rozdělili na několik menších salonků. U stropu nešlo pouze o jeho snížení z důvodu komplikovaných požadavků na vzduchotechnikunákupním centru Chodov.“ Důraz byl kladen také na nepřímé světlo pro vytvoření příjemné nálady.

Citlivě zvolený materiál, jakým je umělý kámen, se podle výzkumu trhu ukázal jednoznačně jako nejpraktičtější materiál pro tuto zakázku. „Vybrali jsme barvy, které nám ladily a byly dokonalou syntézou klasického i moderního stylu.

Kamenné dlažby ve velkém formátu

Technicky náročnější byla například také stavba shopfrontu z velkoformátových kamenných dlažeb s intarzovaným mosazným páskem, který ladí s logem společnosti. „Logo bylo také řešeno naším ateliérem, protože grafický design má spolupracovat s designem interiéru,“ dodává architektka.

Více o Vere Hampl a jejím studiu se dozvíte na webu TV Architect.

nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu