ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Architekti a firmy Architekti Vera Hampl Architects
Přeskočit reklamu
x

Profil: Vera Hampl Architects

Architektka Vera Hampl vnáší do svých projektů nádech exotiky a maximálního pohodlí. Často v bytových projektech používá design nábytku dle vlastního návrhu a využívá exotických dřevin, jako jsou Jatobá a Ipe.

číst více
 1. Pořady
 2. Články
 3. Popis
 4. Profil Very Hampl
 1. Jak sama říká: „Povinností architekta je poskytnout klientovi unikátní projekt, který reflektuje jeho osobní potřeby, je v harmonii s jeho vkusem a zohledňuje současné nároky na bydlení se všemi aspekty, jako jsou kombinace moderních a tradičních materiálů, pohodlí, ergonomie, ekologie, praktičnosti s vysokou mírou estetičnosti. Není jednoduché zkombinovat nekonečné množství alternativ. Stejně jako lékař určuje léčbu na základě dokonalé anamnézy a analýzy pacientova stavu, musí architekt dokonale vycítit potřeby klienta a zároveň na základě svých zkušeností, získaných vzděláním a praxí, uspokojit jeho potřeby, transformovat jeho představu do harmonického celku krásy a užitnosti. Krása probouzí emoce, je v tom cosi nevysvětlitelného, a proti emocím je těžké argumentovat. Proto právě estetická stránka architektonické studie je klíčovým bodem spolupráce zadavatele a architekta.“

  VH Architects

  Mezinárodní kancelář VH Architects tvoří trojice architektů Vera Hampl, Rosanna Tosetti a Daniel Simonini. Jejich projekty zahrnují návrhy rodinných domů, komerčních i administrativních prostor, obytné komplexy, interiéry, nábytkový i grafický design a byly realizovány v Brazílii a v České republice. Hlavním záměrem týmu je vytvářet zajímavé a funkční projekty, postavené na osvědčených principech udržitelného rozvoje, dostupnosti a pohodlí, tedy elementech dobré architektury současnosti. Vera Hampl je zde hlavním architektem pro Českou republiku.

  Významné projekty

  Můstek

  Pro účely společnosti, která provozuje turistické lodě a parníky na Vltavě, vznikla přímo v centru Prahy unikátní stavba – kancelář na vodě. Bylo potřeba skloubit funkčnost, omezený prostor a komfort klientů.

  Kancelář na této plošině má veškeré vybavení včetně ústředního topení a kanalizace, navržené tak, aby nedocházelo k znečištění řeky. Základem je kovová konstrukce, prolíná se zde několik druhů materiálů, jako je sklo, ocel a exotické brazilské dřevo Macaranduba. Bylo potřeba dbát i na to, aby kancelář v případě velkých vod bez problémů proplula pod mosty, odolala klimatickým podmínkám a současně byla plně vybavena nejnovější kancelářskou technikou pro běžný každodenní provoz.

  Nailounge I, III a Nailounge Quadrio

  Jedná se o kompletní návrh interiéru provozoven firmy Nailounge, která poskytuje kosmetické služby. Jedna z provozoven se nachází v nákupním centru na pražském Chodově pod názvem SPA. Druhá provozovna se nachází na pražském Zličíně a třetí lze najít v nákupním centru Quadrio ve Spálené ulici.

  Projekt Vida Marinha

  Vera Hampl pracovala s architektem Indiem da Costou na projektu komplexu pozorování mořských živočichů Centro de Observation da Vida Marinha v Angra dos Reis. Formace skalisek vyčnívající z moře v Baia Mombasa v Angra dos Reis inspiroval India da Costu ke stavbě otevřeného domu zakrytého strukturou z ocelových lan, jako velkého stanu na nábřeží.

  Grand Bohemia

  Grand Bohemia je motorová vyhlídková loď typu aquacabrio. Na vodu byla spuštěna roku 2014 a vyrobila ji německá loděnice Bolle v Derbenu. Spolu s lodí Bohemia Rhapsody představuje nejmodernější a nejnovější osobní loď v Praze. Autorem designu lodi se stal Marcel Bolle a úpravy interiéru provedla architektka Vera Hampl.

  Bohemia Rhapsody

  Motorová vyhlídková loď Bohemia Rhapsody byla roku 2015 vyrobena pro Pražskou paroplavební společnost a. s. a společnost Prague Boats s. r. o. v německé loděnici v Derbenu. Jedná se o jednu z nejmodernějších lodí v Praze na Vltavě. Pluje okružní vyhlídkové plavby, ale je využívána také pro různé společenské a firemní akce, na něž je pronajímána. Design lodi navrhl Marcel Bolle a úpravy interiéru provedla architektka Vera Hampl.

 2. Vera Hampl

  Vystudovala architekturu a urbanismus na Univerzitě Santa Úrsula v Riu de Janeiro (1995), kde pokračovala i v postgraduálním studiu interiérového designu na Univerzitě Pontifícia Católica (1998). Několik let strávila na stážích v ateliérech Ruye Ohtakeho, India da Costy a Edisona Musy, kde také zahájila profesní kariéru.

  Po přesídlení do České republiky pracovala pro firmu Lewis & Hickey, aby v roce 1999 založila vlastní architektonickou kancelář Casa Rio. Její návrhy rodinného domu, komerčních a administrativních prostorů a nejrůznějších interiérů byly realizovány v Brazílii a České republice. Publikovala v časopisech Bydlení, COT, Pěkné bydlení, Interiéry, Reflex, Grand Prix.


Doporučené pořady

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2023 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu