ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Architekti Architekti Vera Hampl Architects
Přeskočit reklamu
x

Profil: Vera Hampl Architects

Architektka Vera Hampl vnáší do svých projektů nádech exotiky a maximálního pohodlí. Často v bytových projektech používá design nábytku dle vlastního návrhu a využívá exotických dřevin, jako jsou Jatobá a Ipe.

číst více
 1. Pořady
 2. Články
 3. Popis
 4. Profil Very Hampl
 1. Jak sama říká: „Povinností architekta je poskytnout klientovi unikátní projekt, který reflektuje jeho osobní potřeby, je v harmonii s jeho vkusem a zohledňuje současné nároky na bydlení se všemi aspekty, jako jsou kombinace moderních a tradičních materiálů, pohodlí, ergonomie, ekologie, praktičnosti s vysokou mírou estetičnosti. Není jednoduché zkombinovat nekonečné množství alternativ. Stejně jako lékař určuje léčbu na základě dokonalé anamnézy a analýzy pacientova stavu, musí architekt dokonale vycítit potřeby klienta a zároveň na základě svých zkušeností, získaných vzděláním a praxí, uspokojit jeho potřeby, transformovat jeho představu do harmonického celku krásy a užitnosti. Krása probouzí emoce, je v tom cosi nevysvětlitelného, a proti emocím je těžké argumentovat. Proto právě estetická stránka architektonické studie je klíčovým bodem spolupráce zadavatele a architekta.“

  VH Architects

  Mezinárodní kancelář VH Architects tvoří trojice architektů Vera Hampl, Rosanna Tosetti a Daniel Simonini. Jejich projekty zahrnují návrhy rodinných domů, komerčních i administrativních prostor, obytné komplexy, interiéry, nábytkový i grafický design a byly realizovány v Brazílii a v České republice. Hlavním záměrem týmu je vytvářet zajímavé a funkční projekty, postavené na osvědčených principech udržitelného rozvoje, dostupnosti a pohodlí, tedy elementech dobré architektury současnosti. Vera Hampl je zde hlavním architektem pro Českou republiku.

  Významné projekty

  Můstek

  Pro účely společnosti, která provozuje turistické lodě a parníky na Vltavě, vznikla přímo v centru Prahy unikátní stavba – kancelář na vodě. Bylo potřeba skloubit funkčnost, omezený prostor a komfort klientů.

  Kancelář na této plošině má veškeré vybavení včetně ústředního topení a kanalizace, navržené tak, aby nedocházelo k znečištění řeky. Základem je kovová konstrukce, prolíná se zde několik druhů materiálů, jako je sklo, ocel a exotické brazilské dřevo Macaranduba. Bylo potřeba dbát i na to, aby kancelář v případě velkých vod bez problémů proplula pod mosty, odolala klimatickým podmínkám a současně byla plně vybavena nejnovější kancelářskou technikou pro běžný každodenní provoz.

  Nailounge I, III a Nailounge Quadrio

  Jedná se o kompletní návrh interiéru provozoven firmy Nailounge, která poskytuje kosmetické služby. Jedna z provozoven se nachází v nákupním centru na pražském Chodově pod názvem SPA. Druhá provozovna se nachází na pražském Zličíně a třetí lze najít v nákupním centru Quadrio ve Spálené ulici.

  Projekt Vida Marinha

  Vera Hampl pracovala s architektem Indiem da Costou na projektu komplexu pozorování mořských živočichů Centro de Observation da Vida Marinha v Angra dos Reis. Formace skalisek vyčnívající z moře v Baia Mombasa v Angra dos Reis inspiroval India da Costu ke stavbě otevřeného domu zakrytého strukturou z ocelových lan, jako velkého stanu na nábřeží.

  Grand Bohemia

  Grand Bohemia je motorová vyhlídková loď typu aquacabrio. Na vodu byla spuštěna roku 2014 a vyrobila ji německá loděnice Bolle v Derbenu. Spolu s lodí Bohemia Rhapsody představuje nejmodernější a nejnovější osobní loď v Praze. Autorem designu lodi se stal Marcel Bolle a úpravy interiéru provedla architektka Vera Hampl.

  Bohemia Rhapsody

  Motorová vyhlídková loď Bohemia Rhapsody byla roku 2015 vyrobena pro Pražskou paroplavební společnost a. s. a společnost Prague Boats s. r. o. v německé loděnici v Derbenu. Jedná se o jednu z nejmodernějších lodí v Praze na Vltavě. Pluje okružní vyhlídkové plavby, ale je využívána také pro různé společenské a firemní akce, na něž je pronajímána. Design lodi navrhl Marcel Bolle a úpravy interiéru provedla architektka Vera Hampl.

 2. Vera Hampl

  Vystudovala architekturu a urbanismus na Univerzitě Santa Úrsula v Riu de Janeiro (1995), kde pokračovala i v postgraduálním studiu interiérového designu na Univerzitě Pontifícia Católica (1998). Několik let strávila na stážích v ateliérech Ruye Ohtakeho, India da Costy a Edisona Musy, kde také zahájila profesní kariéru.

  Po přesídlení do České republiky pracovala pro firmu Lewis & Hickey, aby v roce 1999 založila vlastní architektonickou kancelář Casa Rio. Její návrhy rodinného domu, komerčních a administrativních prostorů a nejrůznějších interiérů byly realizovány v Brazílii a České republice. Publikovala v časopisech Bydlení, COT, Pěkné bydlení, Interiéry, Reflex, Grand Prix.


Doporučené pořady

TV Architect představuje...
Nový díl

TV Architect představuje...

TV Architect v regionech
Nový díl

TV Architect v regionech

TV Architect na Slovensku

TV Architect na Slovensku

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl