ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect na Slovensku Jakub Gossányi ze společnosti Immocap

TV Architect na Slovensku - Jakub Gossányi ze společnosti Immocap

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - Matej Siebert a Roman Talaš z ateliéru Siebert+Talaš

zrušit

SK redakce TV Architect
17 m 55 s

Společnost Immocap se profiluje jako inovativní slovenský developer. Za více než 27 let fungování má společnost na kontě mnoho projektů, které oživily několik lokalit Bratislavy. Developer v hlavním městě vybudoval například nákupní centrum Central, realizoval modernizaci podchodu na Trnavském mýtu a v posledních letech je spojen především s kancelářskými projekty Lakeside Park 02 či The Mill. Společnost v současné době disponuje lukrativními pozemky v Novém Městě, Ružinově, ale i v bratislavském downtownu.

The Mill 

Jedná se o 17podlažní administrativní budovu. Čtyři podlaží jsou podzemní a nabízejí více než 400 parkovacích míst. Objekt je sestavený ze dvou různě vysokých hmot.

„Tento projekt vznikal v době covidu, museli jsme proto změnit využití materiálů podle dostupnosti a ceny. Výsledek je velmi pěkný a těší nás. Fasáda je jedinečná a zároveň jednoduchá a funkční,“ říká Jakub Gossányi, ředitel developmentu Immocap. Zajímavostí je, že investor umístí do interiéru umělecká díla, která vzešla ze soutěže. Objekt bude také určený pro zaměstnance dojíždějící na kole. Bude zde velké množství stojanů a také sprchy a šatny určené sportovcům. 

Millhaus

Rezidenční projekt nabídne více než 150 bytů a apartmánů. Objekt se specifickou architekturou bude mít 19 pater, garážové stání v podzemí pro 140 aut.

„Podobu budovy určila architektonická soutěž, vítězem se stal ateliér Siebert + Talaš, kteří v této lokalitě nejsou nováčky. Opět jsme si dali záležet na fasádě tak, aby dům zapadl do stávající zástavby. Stále ještě testujeme finální podobu materiálů a barev,“ říká Jakub Gossányi.

Rezidencia na Bottovej a centrála ZSE

Zónu Chaloupkova na Starém Městě čeká velmi významná proměna. Společnost Immocap zde připravuje technologicky zajímavý objekt s designovým bydlením podle návrhu českého architektonického ateliéru CHYBIK + KRISTOF. Zachována přitom bude původní zámečnická dílna známá jako Design factory.

Istropolis 

Polyfunkční komplex najdeme v lokalitě Trnavské mýto. Dlouhodobě chátrající areál Domu odborů se promění na multifunkční prostor, jehož dominantou bude kulturně-kongresové centrum, které spolu s velkorysým veřejným prostorem vytvoří srdce nové čtvrti. Projekt je z pera holandského studia KCAP + Cityförster.

Do projektu chceme přinést kromě kultury také energeticky efektivní řešení a kvalitní velkorysý prostor pro práci či bydlení. Při již rozjeté přeměně zanedbané zóny plánujeme využít špičkové technologie, které napomáhají při energeticky efektivním řešení a zlepšují pocit z každodenního pobytu. Projekt Istropolis má ambici již v první fázi výstavby přinést kulturně-společenský sál i administrativní budovu, které se stanou výkladní skříní moderní Bratislavy,“ říká Jakub Gossányi.

Další díly pořadu „TV Architect na Slovensku“ můžete vidět ZDE.

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše
Nový díl

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu