ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Architektura a development Architektura a urbanismus Města a urbanismus Pražský Magistrát nikdy nespí, zarytě trvá na demolici zastřešení centra DBK

Pražský Magistrát nikdy nespí, zarytě trvá na demolici zastřešení centra DBK

Pražský Magistrát nikdy nespí, zarytě trvá na demolici zastřešení centra DBK
20. 12. 2018 / Autor: wikipedia.org Popisek: DBK Budějovická

Přestože vedení obchodního centra DBK má k dispozici množství dokumentů, které potvrzují, že stav zastřešení nemůže ohrozit lidský život, Magistrát hlavního města Prahy předal vedení obchodního centra výzvu. Na základě té se má dostavit k projednání projektové dokumentace, jejímž cílem je odstranění zastřešení.

Po zabezpečovacích pracích vyžadovaných MHMP byly průchozí cesty kolem DBK označeny za bezpečné a otevřeny pro veřejnost. Ta se nyní bez jakýchkoliv problémů dostane nejen do DBK, ale zejména na Polikliniku Budějovická i na Úřad městské části včetně budovy České spořitelny na tzv. Budějovickém náměstí.

„Po téměř celoročním úsilí zvítězila dobrá vůle a zodpovědnost účastníků řízení,“ řekl Michal Donath, mediální zástupce obchodního centra nad závěry kontrolní prohlídky neprůchozí části u DBK, jehož vedení si nechalo zpracovat studie nezávislým statikem i supervizní posudek Znaleckým ústavem ČVUT.

Objekty lze levně opravit

Díky jejich závěrům se prokázalo, že stav sporných objektů lze za relativně přijatelných nákladů technicky napravit. „Ve spolupráci s magistrátními úředníky i projektovými ústavy se nakonec dobrá věc podařila,“ dodal Donath.

Podle něj je však zcela nepochopitelné, že při včerejší kontrolní prohlídce předal zástupce magistrátu účastníkům jednání „výzvu k účasti na projednávání projektové dokumentace k odstranění zastřešení metra Budějovická“, a to na 20. prosince. Účastníci jednání označili tento krok, který je, jak bylo řečeno, v rozporu se zdravým rozumemsprávním řádem, za jednoznačně neprofesionální a destrukci zastřešení metra odmítli jako naprosto nepřijatelnou.

Ředitel vyjádřil rozhodné NE

Zřejmě v tomto ohledu nepanuje na MHMP shoda v tom, co slouží Pražanům a podnikatelským subjektům ku prospěchu a co ne. Své rozhodné NE vyjádřil písemně i Miroslav Velfl, ředitel DBK Janu Chabrovi, radnímu pro hospodaření s městským majetkem i ostatním dotčeným organizacím.

„DBK je stále připraveno po příslušném majetkovém vypořádání převzít terasu do vlastní správy, na vlastní náklad ji opravit a umožnit Pražanům její využívání v souladu s původním záměrem autorů projektu manželů Machoninových,“ uzavřel Donath.

nyv

Doporučené pořady

TV Architect představuje...
Nový díl

TV Architect představuje...

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Díla architektů

Díla architektů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu