ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady Osobnosti současné architektury Radan Hubička

Osobnosti současné architektury - Radan Hubička

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

Osobnosti současné architektury - Oldřich Hájek

zrušit

14 m 31 s / Autor: Zdeněk Lukeš, TV Architect

Architekturu bral jako důležitou součást života už jako malé dítě. Jeho otec, Stanislav Hubička, byl známý architekt. Radan Hubička měl kolem sebe zároveň i sochaře a jiné architekty, takže jeho budoucí povolání bylo více než jasné. Přemýšlel ale i nad ilustrátorstvím. „Rozhodl jsem se nakonec pro architekturu, protože mohu doslova vstoupit do díla. Byla to jasná volba,“ říká Hubička. Studoval proto ČVUT a v roce 1985 z architektury promoval. „Byli jsme silný ročník, mými spolužáky totiž byli Petr Malinský, Stanislav Fiala či Karel Mrázek,“ vzpomíná Hubička.

Po vysoké škole nejprve následovala vojna, potom začal pracovat v atelieru C12, kde zůstal až do revoluce. Vlastní architektonické studio založil v roce 1995 v Praze. Architektonický ateliér AARH se zaměřuje na všechny oblasti architektonického a urbanistického navrhování, a to ve všech projekčních stupních – od studie až po prováděcí projekt včetně autorských dozorů. Hubička pracuje hlavně s terénem a má rád abstraktní architekturu. Nejznámější je však navrhováním obytných budov a luxusních privátních rezidencí. „Gró mé práce spočívá v rodinných domech a bytech,“ přiznává Hubička. Právě v této oblasti má nejvíce realizací.

Pro Radana Hubičku je velmi důležitý rok 2005, jelikož ateliér AARH vyhrál významnou soutěž na výstavbu výškové rezidenční budovy CITY EPOQUE v pražské čtvrti Pankrác. Budova, která je nejvyšší obytnou stavbou v České republice, je dnes známá jako V Tower. Podle Hubičky se jedná o konstrukčně náročnější budovu, kterou prověřovalo několik odborníků i ze zahraničí. „Každé patro je jiné, v domě je na tři sta typů koupelen,“ přibližuje Hubička výjimečnost budovy.

Architektonické studio AARH spolupracuje s českým Ministerstvem kultury a s Ministerstvem zahraničních věcí. Ateliér Radana Hubičky patří k zakládajícím členům České rady pro šetrné budovy a je také znám jako atelier s komplexním přístupem k řešení architektonických úkolů. Architektonické práce AARH jsou publikovány v českých i zahraničních časopisech a knihách o architektuře.

Za své dílo Radan Hubička obdržel mnoho ocenění, včetně nominace na evropskou cenu Mies van der Rohe z roku 2007. V Tower zvítězil v evropské části prestižní mezinárodní soutěže International Property Awards pro výškové budovy. Mezi Hubičkovy významné stavby kromě V Tower patří například rekonstrukce Živnostní banky v Liberci či bytový areál Na Hřebenkách v Praze.

Doporučené pořady

Osobnosti současné architektury
Nový díl

Osobnosti současné architektury

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2023 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu