Odebírat novinky
Úvod Historie a osobnosti Osobnosti Osobnosti současné architektury - Oldřich Hájek

Osobnosti současné architektury - Oldřich Hájek

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

Osobnosti současné architektury - Jiří Řezák a David Wittassek (Qarta architektura)

zrušit

15 m 39 s / Autor: Zdeněk Lukeš, TV Architect

V rodině architekturu neměl. Tatínek jen občas pracoval na zahradě a kupoval si časopisy o bydlení. Pravá láska k architektuře začala u Oldřicha Hájka až na gymnáziu. Po maturitě zkusil přijímačky na Fakultu architektury ČVUT, kam byl také přijat. „Nemohl jsem si vybrat, u koho chci studovat. Pamatuji si ale profesora Karla Janů na vedení projektů a jeho legendární větu, že nechce pěkný obrázek, ale příběh. A to klidně na toaleťáku,“ směje se Hájek.

Na vysokou školu vzpomíná rád, především na skvělé přednášky. Po vysoké škole začal pracovat v pražském projektovém ústavu, který se specializoval na atypické stavby a panelové domy. Později přišly první zakázky, mezi kterými byl například dům na Příkopech. V současné době je členem architektonické kanceláře Šafer Hájek, která funguje již čtvrt století. Za tu dobu se podílel na nespočtu realizací, mezi které patří třeba celková rehabilitace a přestavba pražského parku Ladronka v roce 2010.

Oldřich Hájek je český architekt. Vystudoval fakultu architektury ČVUT Praha, obor Rekonstrukce a ochrana památek - postgraduální studium FA ČVUT. Je členem v profesionálních organizacích, jako je například Komora českých architektů. Pracoval ve Vojenském projektovém ústavu, Pražském projektovém ústavu, v Architektonické kanceláři Hein, Wels – Rakousko. V současné době působí v Kanceláři Šafer Hájek Architekti.

Významné projekty: Dům v ulici Na Příkopech, Bytový dům v Podolí, Domy v Karlíně, Pivovar v Opavě, Centrum Breda a Weinstein v Opavě

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl