ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... Komunitní investování s revoluční myšlenkou. Investice v Plzni zajistí dlouhodobé výnosy i možnost stát se akcionářem

Komunitní investování s revoluční myšlenkou. Investice v Plzni zajistí dlouhodobé výnosy i možnost stát se akcionářem

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - Tomáš Vrbický, zakladatel společnosti NOHO

zrušit

5 m 40 s

Komunitní investování je na trhu obvyklé, nyní ale investiční platforma Pontiro přichází s revoluční myšlenkou. Svým investorům totiž nabízí možnost vlastnit prostřednictvím akciových podílů v konkrétních firmách založených za účelem koupě jednotlivých nemovitostí fyzické akcie, a být tak akcionářem jednotlivých firem se vším, co k tomu patří. Zájemci mohou tímto způsobem investovat například do projektu v Plzni. Platformu představil Jan Schejbal.

Výhodu komunitního investování je například to, že se spojí větší množství více či méně malých investorů a společně investují do větších nemovitostí, které mají větší výnos než malé nemovitosti. Na této myšlence postavila svůj záměr i revoluční investiční platforma Pontiro z Plzně.

V rámci myšlenky komunitního financování však zašla ještě dál, než je dnes na trhu obvyklé. Partnerům nabízí možnost vlastnit fyzické akcie prostřednictvím akciových podílů v konkrétních firmách založených za účelem koupě jednotlivých nemovitostí, a být tak akcionářem jednotlivých firem se vším, co k tomu patří, tedy například hlasovacího práva na valných hromadách, kde akcionáři rozhodují o tom, jakým směrem se bude daná firma orientovat. Možnost fyzického vlastnictví aktiv je přitom velkou novinkou a bonusem pro potencionální investory. Výhodou je i časově neomezená investice, projekty v rámci platformy společnosti Pontiro jsou totiž dlouhodobé a jejich výnos je stabilní i v dlouhodobém horizontu mnoha let.  

Společnost nyní připravila investici do komerční budovy v areálu bývalých Škodovo závodů v Plzni s názvem R64. Zde je k mání plocha o rozměrech více než 4000 m2. „Naším cílem je vybudovat komerční nemovitost s vyšší návratností, kterou budeme pronajímat. Budova se nachází ve Škodových závodech v Plzni v rozvíjející se části. Hodnota investice je 50 milionů korun private equity a skládá se z nákupu budovy a její rekonstrukce. Počítáme i s dotacemi, a tak by se celková hodnota budovy mohla pohybovat kolem 80 milionů korun,“ říká Jan Schejbal

Projekt počítá s minimálním výnosem 10% ročně s tím, že se dividenda budou každý rok zvyšovat o inflaci. „V tuto chvíli prodáváme akcie první fáze, což je 20 milionů korun, tato část by měla být ukončena v polovině června. Minimální možnost vkladu je 50 tisíc korun.  Druhá fáze pak bude dokončena do konce letošního roku,“ říká Jan Schejbal. Platforma také v současné době připravuje nájemní smlouvu s velkým stabilním partnerem, který v plzeňském areálu již působí. 

Prohlídka budovy ve Škodových závodech v Plzni probíhá pravidelně každý týden. 

Společnost Pontiro také už nyní chystá další obdobný projekt v Ostravě a v plánu má investice i v rezidenčním segmentu.

Mohlo by vás zajímat

Aktuality

Komunitní investování s revoluční myšlenkou. Investice v Plzni zajistí dlouhodobé výnosy i možnost stát se akcionářem

Zajímavá investiční platforma vznikla v Plzni. Jedná se o ten typ projektu, kdy se spojí větší množství více či méně malých investorů a společně investují do větších nemovitostí, které mají větší výnos než malé nemovitosti. Platforma nese název Pontiro a nyní přichází s možností vložit a následně zhodnotit finance v tom, co má v západočeské metropoli velkou historii a tradici.  

Doporučené pořady

TV Architect představuje...
Nový díl

TV Architect představuje...

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše
Nový díl

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2023 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu