ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Kategorie Veřejný sektor Průmyslové zóny Investice do industriálních nemovitostí se vyplácí. GARBE Park Chomutov II je ze 73 % pronajat krátce po zahájení stavby.

Investice do industriálních nemovitostí se vyplácí. GARBE Park Chomutov II je ze 73 % pronajat krátce po zahájení stavby.

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x
6 m 36 s

Výstavba logistického centra GARBE Park Chomutov II pokročila do další fáze a na stavbě se začalo se vztyčováním sloupů haly. Při této příležitosti developerská skupina a spoluinvestor GARBE Industrial Real Estate CEE a investor Progresus oficiálně představili hlavního nájemce. Tím bude společnost ISOLITE, německý gigant automobilového segmentu, který dosahuje obratu 1 miliardy EUR ročně. Logistické centrum si pronajali na dobu 10 let. Půl roku před dokončením stavby je tak už 73 % centra pronajato a zbývajících 27 % kapacity haly je v poslední fázi jednání.

Společnost ISOLITE přesune do GARBE Park Chomutov II část svého výrobního závodu z německého Ludwigshafenu. Primárně výrobu určenou pro automobilový sektor. V automotive odvětví se ISOLITE zabývá výrobou vysokoteplotních izolačních systémů pro komponenty následné úpravy výfukových plynů, jako jsou například výfukové potrubí, turbodmychadla či katalyzátory.

České republika jako nejsilnější a nejmocnější dodavatel pro německý a evropský automobilový průmysl

Podle slov zástupce skupiny CERTINA GROUP, pod kterou ISOLITE patří, jsou sice v České republice o něco vyšší náklady, ale jsou vyvážené jinými přednostmi, jako je kvalifikovaná a loajální pracovní síla.

„Díky tomuto přesunu vytvoříme na místě nové výrobní, skladovací a kancelářské prostory, které se nacházejí v těsné blízkosti našich zákazníků, a snížíme tak uhlíkový dopad distribuční logistiky. Jedinečné přednosti České republiky a zejména nového pozemku v Klášterci nad Ohří jsou mimo jiné skvělá dostupnost s nespornými logistickými výhodami, rozvinutý trh a výborná infrastruktura. A v neposlední řadě vysoce kvalifikovaní a motivovaní čeští zaměstnanci. Naše společnost představuje dlouhou tradici spojující německé inženýrství s řemeslným uměním a nyní je čas spojit nejlepší know-how ISOLITE a sílu České republiky jako nejsilnějšího a nejmocnějšího dodavatele pro německý a evropský automobilový průmysl,říká Dr. Stefan Brungs, generální ředitel společnosti ISOLITE.

Investiční potenciál průmyslových areálů je obrovský

Výstavba logistického centra GARBE Park Chomutov II je první společná investice společnosti GARBE Industrial Real Estate a investiční skupiny Progresus, která je zároveň vlastníkem RD Rýmařov a působí i na rezidenčním trhu. Domov v jejich dřevostavbách našlo již více než 26.000 rodin. V rámci investičních příležitostí nadále chtějí pokračovat v akvizicích dalších pozemků pro další industriální zóny.

„Průmyslový areál GARBE Park Chomutov II je pro nás prvním projektem ve světě industriálních nemovitostí, o které jsme se loni rozhodli rozšířit naši úspěšnou realitní divizi. Projekt stavěný v souladu s přísnými ESG standardy je pro nás odrazovým můstkem pro další spolupráci s renomovaným německým partnerem GARBE, kterou budeme nadále rozvíjet jak v tomto regionu, tak na dalších místech v České republice,” říká spoluzakladatel skupiny Progresus Lukáš Zrůst.

„Vidíme, že potenciál průmyslových areálů je stále obrovský, a to jak díky strategické poloze České republiky v srdci Evropy, tak s ohledem na požadavky nájemců, kteří stále častěji při výběru konkrétní nemovitosti zohledňují právě ESG parametry,“ říká Martin Polák, ředitel GARBE Industrial Real Estate pro střední a východní Evropu.

300 nových kvalifikovaných pracovních míst

Rozšíření industriální zóny vítá i starosta Klášterce nad Ohří. Centrum nabídne v regionu až 300 pracovních míst pro místní i nové obyvatele, kterým má podle slov starosty Klášterec rozhodně co nabídnout.

„Příchod silného a stabilního zaměstnavatele je pro každého starostu velkým přínosem. S vyšší a pestřejší nabídkou zaměstnání narůstá pochopitelně i zájem o bydlení v dané lokalitě a s příchodem ISOLITE budou mít obyvatelé Klášterce nad Ohří a přilehlých obcí další možnosti výběru,“ říká starosta Klášterce nad Ohří, Štefan Drozd.

„V posledních letech nám v regionu díky rozvoji logistických center a výrobních závodů významně narostla pracovní nabídka a Klášterec nad Ohří se tak stává pro lidi atraktivnější i díky své nabídce sportovního a kulturního vyžití a dostatkem míst ve školkách a školách,“ dodává na závěr Drozd.

Právě místní školky se rozhodla skupina GARBE a Progresus podpořit a v rámci slavnostní ceremonie došlo i na předání šeku na 30.000 Kč.

„Jsme rádi, když nám soukromý sektor pomáhá ve státním rezortu rozvíjet a podporovat kvalitní činnost naší organizace, protože chceme být kvalitní a udržet si kvalitu vzdělávání v Klášterci i do budoucích let. Sponzorský dar použijeme na nákup edukačních pomůcek a hraček pro rozvoj tvořivé činnosti. Částku rozdělíme do 5 mateřských škol, každá obdrží 6.000 Kč a zakoupí si vybrané pomůcky,“ říká ředitelka MŠ Klášterec nad Ohří Kateřina Herinková.

Mohlo by vás zajímat

Zprávy a aktuality

Mezi Chomutovem a Kláštercem nad Ohří vyrůstá nový logistický areál

Zhruba za půl roku bude dokončený nový moderní logistický areál s názvem GARBE Park Chomutov II. Už nyní je třičtvrtě haly pronajato. Výstavbu má na starosti německá skupina GARBE Industrial Real Estate CEE společně s investorem Progresus. Nová budova bude splňovat nejvyšší ESG standardy udržitelné výstavby průmyslových nemovitostí dle certifikace BREEAM na úrovni Excellent.

Mohlo by vás zajímat

Firmy a organizace
13 m 00 s

Lukáš Zrůst, majitel RD Rýmařov a spoluzakladatel Progresus Invest Holding

Lukáš Zrůst vystudoval právo, kterému se věnoval 13 let. Jako insolvenční správce se zaměřoval na ty největší výrobní podniky. V loňském roce se se svojí skupinou Progresus Invest Holding stal majitelem společnosti RD Rýmařov, která je na trhu známá jako lídr na trhu dřevostaveb. K tomu stát se majitelem společnosti s více jak 50letou tradicí ho vedla zkušenost se stavbou vlastního domu. Od společnosti si nechal postavit dřevostavbu, což ho natolik zaujalo a uchvátilo, až nakonec firmu, kde docházelo ke generační obměně, sám koupil. Stal se tak sám sobě zákazníkem.

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše
Nový díl

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu