ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Architektura a development Architektura a urbanismus Města a urbanismus Jak staví v Praze izraelský developer? Podívejte se na video TV Architect

Jak staví v Praze izraelský developer? Podívejte se na video TV Architect

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje: Developerská společnost 2MKZ (Jana Zápotocká)

zrušit

4 m 35 s / Autor: TV Architect Popisek: Projekty AFI Europe v Praze

Developerská společnost AFI Europe má za sebou řadu realizovaných projektů. V pražském Karlíně nechala vybudovat kancelářský komplex ve tvaru motýlích křídel nazvaný AFI Karlín nebo bytový komplex Tulipa Kolbenova. Poznejte oba projekty společně s TV Architect.

AFI Karlín

Projekt AFI Karlín pochází z dílny architektonického studia CMC Architects. Vzhled dvou pětipodlažních budov s ustupujícím šestým podlažím je inspirován přírodní scenérií nedalekého vrchu Vítkov a připomíná křídla motýla v letu s otevřeným atriem uprostřed. Celoprosklenou fasádu s inteligentním systémem vnějšího stínění pokrývá více než čtyřicet tisíc živých rostlin.

Uvnitř budovy nechybí úschovna kol s kompletním zázemím pro cyklisty, podzemní parkoviště pro více než tři stovky automobilůnabíjecí stanice pro elektromobily. Součástí projektu je také veřejný park s původní barokní kapličkou a vodními prvky, ve kterém se nacházejí i různé typy přístřešků pro ptáky, čmelákynetopýry.

Tulipa City

Projekt Tulipa City se skládá z rezidenční i komerční části. Nabízí bydlení pro mladé páry, které se již nastěhovaly nebo se plánují stěhovat.

Rezidenční část se skládá ze dvou etap. První prošla kolaudací v únoru roku 2018 a druhá etapa se stále staví. Rezidenční a komerční část bude od sebe oddělovat park přístupný jak rezidentům, tak i lidem pracujícím v komerční větvi.

Projektů s přízviskem Tulipa se v hlavním městě nachází hned několik. Podívejte se, v jakých pražských čtvrtích je najdete a jaké budou. Pouze ve videu TV Architect.

nyv

Doporučené pořady

TV Architect představuje...
Nový díl

TV Architect představuje...

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Díla architektů

Díla architektů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu