Odebírat novinky
Úvod Profily partnerů Architekti Petr Hájek Architekti
Přeskočit reklamu
x

Profil: Petr Hájek Architekti

Petr Hájek (*1970), rodák z Karlových Varů a absolvent Fakulty architektury ČVUT v Praze a Školy architektury na Akademii výtvarných umění v Praze, založil v roce 1998 společně s Tomášem Hradečným a Janem Šépkou architektonickou kancelář HŠH architekti (nyní HXH), v roce 2009 pak vlastní studio Petr Hájek Architekti.

 1. Pořady
 2. Profil Petra Hájka
 3. Ocenění
 1. Pořad: Petr Hájek

  Zprávy a aktuality

 2. Petr HájekOd roku 2004 působí Petr Hájek jako pedagog na Fakultě architektury ČVUT v Praze, kde byl v roce 2017 jmenován profesorem. Od roku 2012 vede i autorský ateliér architektury na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě. Je zakladatelem a předsedou představenstva nadačního fondu na podporu umění a talentu Art-Now a zakladatelem sdružení LEA – Laboratoř Experimentální Architektury.

  Za svou pedagogickou práci na výzkumu v oblasti urbanismu s názvem „anastomosis“ získal v roce 2012 cenu rektora ČVUT za aplikaci výzkumu v praxi. Je autorem výstav v ČR i v zahraničí (Praha, Brno, Liberec, Oslo, Vídeň, Paříž, Londýn, Bratislava, Benátky). V roce 2015 inspiroval a ilustroval román „Urbo Kune“ spisovatele Miloše Urbana, který se odehrává v utopickém městě navrženém v jeho ateliéru na FA ČVUT.

  Porota, která zvolila Petra Hájka Architektem roku 2018, ocenila zejména to, že jeho tvorba reaguje na kontext, zároveň je svébytná a experimentální.

   

  • Cena Grand Prix Obce architektů
  • Evropská cena Freiraum no2
  • Bauwelt–Preis
  • Stavba roku
  • Cena Klubu za starou Prahu
  • Cena R. Eitelbergera
  • Evropská cena Piranesi prize (honorable mention)
  • Sustainable architecture award Ferrara (honorable mention)
  • Čtyřikrát obdržel českou nominaci na evropskou cenu Miese van der Rohe

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu