CZ
  • EN
Odebírat novinky
Úvod Architektura a urbanismus Urbanismus YIT dokončuje další dvě etapy Suomi Hloubětín. Otevírá v Praze vzorový byt

YIT dokončuje další dvě etapy Suomi Hloubětín. Otevírá v Praze vzorový byt

YIT dokončuje další dvě etapy Suomi Hloubětín. Otevírá v Praze vzorový byt
12. 9. 2018 / Autor: yit.cz Popisek: SUOMI Hloubětín, Turku, vizualizace exteriéru
YIT dokončuje další dvě etapy Suomi Hloubětín. Otevírá v Praze vzorový byt

Developerská společnost YIT se blíží k dokončení dalších dvou etap svého doposud nejrozsáhlejšího rezidenčního komplexu Suomi Hloubětín v Praze 9. V průběhu září zkolauduje v pořadí již druhou a třetí fázi výstavby Oulu a Turku s téměř dvěma sty nízkoenergetickými jednotkami. Ten si budou zájemci i vlastníci bytů moci prohlédnout 12. září v rámci Dne otevřených dveří.

Rezidenční areál Suomi Hloubětín, který se v budoucnu stane novou městskou čtvrtí s kompletním občanským zázemím, se nám rychle rozrůstá. Devadesátku bytů v rámci etapy Oulu jsme postavili jako družstevní bydlení pro investora Stavební bytové družstvo Stavbař. Třetí fáze Turku s celkem sto šesti jednotkami do osobního vlastnictví je již zcela vyprodaná. Na říjen dále plánujeme dokončení hrubé stavby Lahti a kromě prací na již zahájených etapách Salo a Porvoo spustíme na podzim prodej v pořadí již osmé fáze. Nabídku bydlení v Praze tak rozšíříme o další nové byty, což je v současné situaci přetrvávající vysoké poptávky více než potřeba,“ říká obchodní ředitelka YIT Stavo Dana Bartoňová.

Inspirace severskou architekturou

V rámci etapy Turku vyrostly v areálu původního brownfieldupražském Hloubětíně čtyři nízkoenergetické domy v elegantním, střídmém stylu inspirovaném klasickou severskou architekturou dle návrhu ateliéru Loxia Architectes Ingenierie. K sto šesti bytům v dispozicích 1+kk po 5+kk a o velikostech třicet dva metrů čtverečních až sto čtyřicet dva metrů čtverečních náleží polozapuštěné balkony, prostorné terasy či klidné předzahrádky plné zeleně. Bloku budov pak dominuje organický tvar společného zeleného patia s herními prvky a místy k odpočinku a relaxaci, který při pohledu z oken připomíná různorodost finské krajiny tvořené jezery a lesy.

Vzorový byt

U příležitosti dokončení třetí fáze výstavby Suomi Hloubětín Turku zde YIT otevře nový vzorový byt. Přízemní jednotka v dispozici 2+kk o velikosti padesát čtyři metrů čtverečních s předzahrádkou je již tradičně navržena v duchu severského stylu bydlení akcentujícího jednoduché, čisté a světlé řešení interiéru kombinované s moderními prvky a přírodními materiály. Developerovi YIT se i na menším prostoru podařilo ukázat, jak vhodně zvolené vybavení a barvy dokážou vytvořit vzdušnější a prostornější místnosti. Celý byt je tak laděný do velmi světlých a bílých odstínů v kombinaci s výraznějšími či tmavšími designovými prvky – ty celý prostor ozvláštňují a dodávají mu na osobitosti. Tímto způsobem oživují obývací pokoj s kuchyní designová drátěná svítidla značky Wiro v černé barvě či plastická grafika jasných černých linií.

„Vzorový byt je ukázkou toho, jak lze s použitím tradiční kombinace barev a materiálů vytvořit jednoduché a zároveň uživatelsky příjemné bydlení ve finském stylu, v němž k celkovému dotvoření příjemné atmosféry stačí použít jen pár dekorativních doplňků v podobě váz, svíček či květin,“ dodává Lenka Hlaváčková Schubertová, designérka YIT, která vzorový byt v Turku navrhovala. Vzorový byt bude pro veřejnost otevřen během Dne otevřených dveří 12. září od 14.00 do 18.00 hodin. Ten se uskuteční v komplexu Suomi Hloubětín v Praze 9.

Vysoké cenové zvýhodnění

U příležitosti 100. výročí vzniku Československa a oslav svého deseti-letého fungování na českém trhu připravila YIT pro zájemce o nové bydlení ve finském stylu i speciální nabídku sta bytů, u kterých získají vysoké cenové zvýhodnění až 500 000 Kč vč. DPH.

nyv

Partneři

Odborní partneři

Mediální partneři

Kanály

Hledáte inspiraci na bydlení?

Chcete vědět, co se staví ve Vaší lokalitě a proč? TV Architect Vám přináší zpravodajství o plánování staveb a architektuře v ČR. Jsme kombinace online televizního kanálu, kterým proudí rozhovory s předními světovými i tuzemskými architekty a videa o nejzajímavějších projektech.
© 2019 TV Architect s.r.o. - Spojujeme svět architektury
Vytvořeno v Beneš & Michl