Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Bytový dům pro seniory v Opavě začne růst letos na podzim, postaví ho Metrostav

Bytový dům pro seniory v Opavě začne růst letos na podzim, postaví ho Metrostav

Bytový dům pro seniory v Opavě začne růst letos na podzim, postaví ho Metrostav
8. 6. 2018 / Autor: Magistrát města Opava Popisek: Vizualizace domu pro seniory

Stavba bytového domu určeného seniorům začne na podzim v Opavě v Hálkově ulici. Stavbu za necelých sto milionů korun postaví společnost Metrostav na základě vítězství v soutěži. Pečovatelské byty se budou pronajímat ve zvláštním režimu.

Nový bytový dům pro seniory s pěti desítkami malometrážních bytů by měl začít vznikat v Opavě od září. V létě začne archeologický průzkum staveniště. Náklady na plánovanou budovu budou činit devadesát devět milionů korun. Většinu zaplatí město, které hodlá na část nákladů získat dotaci. Přispět by mělo také Ministerstvo pro místní rozvoj, radnice ho žádá o devět celých šest milionů korun.

Město dostalo celkem čtyři nabídky. Vítězem soutěže se stala společnost Metrostav. „Předpokládáme, že v létě zahájíme archeologický průzkum. V září pak by mohla začít stavba," řekl opavský primátor Radim Křupala. V novém penzionu má být padesát dva malometrážních bytů. Senioři by měli platit padesát sedm korun za metr čtvereční.

Lidé se sníženou mírou soběstačnosti

Objekt bude mít pět podlaží, počítá se s padesáti dvěmi malometrážními bytovými jednotkami s plochou do padesáti metrů čtverečních. Šestnáct z nich bude zcela bezbariérových a budou se v nich poskytovat i pečovatelské služby. Byty budou určeny přednostně pro seniory. Pečovatelské byty se budou pronajímat ve zvláštním režimu pouze osobám v nepříznivé sociální situaci a se sníženou mírou soběstačnosti způsobenou věkem nad šedesát pět let či zdravotním stavem.

Pečovatelská služba a rozvoz obědů

Nový bytový dům bude mít v péči příspěvková organizace města Seniorcentrum. Organizace zaměstnává celkem devatenáct lidí a ve správě má sto třicet šest bytů ve třech penzionech určených pro seniorské bydlení. Zajišťuje i pečovatelskou službu a další služby jako je například rozvoz obědů. Tyto služby aktuálně využívají více než dvě stovky klientů. Roční obrat společnosti se pohybuje kolem čtrnácti milionů korun, navíc dostává firma dotaci od města ve výši zhruba jedna celá sedm milionu korun.

ČTK, red

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu