ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Architektura a development Architektura a urbanismus Města a urbanismus V Tatrách vyrastá nová dedina, láka na chaty aj apartmány

V Tatrách vyrastá nová dedina, láka na chaty aj apartmány

V Tatrách vyrastá nová dedina, láka na chaty aj apartmány
4. 3. 2019 / Autor: Tatra SPC8 Popisek: Vizualizácia projektu Demänová village

V Nízkych Tatrách vyrastá nový realitný projekt. Neďaleko Jasnej pripravujú komplex Demänová Village, ktorý prinesie na tamojší trh nové chalupy a apartmány. So stavebnými prácami by vo vyhľadávanej turistickej lokalite mali skončiť v lete.

Nový projekt vyrastá za Demänovou v smere na Demänovskú Dolinu. Areál leží na nevyužitých pozemkoch, keď zo severu susedí s projektom Apartmány Hilson, na východe s cestnou komunikáciou a na juhu a západe s pasienkami.

Chaty aj apartmány

Areál má vytvoriť novú štvrť, ktorá bude zložená z apartmánových domov a z troch typov objektov – Viladomov, Rekreačného domu L a Rekreačného domu M. Pri Viladomoch ide o dvojpodlažné nízkoenergetické domy, ktoré sú určené pre skupiny od osem do dvanásť osôb.

 „Dominantou prízemia je spoločenská miestnosť spojená s otvorenou kuchyňou, krbom a s výstupom na terasu. Súčasťou je aj vstupná predsieň, hosťovská izba, dve kúpeľne a sklad pre lyže a športové potreby. Na hornom poschodí sú samostatné tri spálne a dve  kúpeľne,“ predstavuje objekt na svojej stránke investor. Súčasťou viladomu je aj pozemok s rozlohou od 420 do 750 štvorcových metrov. V ponuke je na predaj trojica týchto domov. Ich ceny investor neprezrádza.

Rekreačný dom L je koncipovaný ako dvojpodlažná stavba určená pre skupinu šiestich až ôsmich domov. Súčasťou objektu majú byť tri spálne aj sauna. V ponuke investora je 13 takýchto domov. Ponuku dopĺňa aj deviatka najmenších domov s označením M. Sú určené pre štyri až šesť osôb a ide o dvojpodlažné objekty s dvoma spálňami. V oboch prípadoch ceny investor neuvádza.

Dokončenie v lete

Komplex dopĺňajú apartmánové domy. V ponuke investora je štvorica objektov, ktoré spolu ponúknu 35 jednotiek. Najväčšie zastúpenie majú dvojizbové jednotky, ktorých je 14. V ponuke je okrem iných aj pätica trojizbových apartmánov s dvoma podkrovnými izbami. Cenník apartmánov nie je zverejnený, investor však láka na ceny od 73 900 eur.

Súčasťou komplexu má byť aj recepcia či reštaurácia. Investor pritom na stránke hovorí o tom, že nehnuteľnosť sa ročne zúročí o šesť percent. Za projektom stojí spoločnosť Tatra SPC8. Spoločnosť je personálne prepojená s developerom Tatra Development, ktorý v regióne realizoval niekoľko projektov a začiatkom tohto roka sa mu podarilo úspešne zavŕšiť proces reštrukturalizácie.

TrendReality

Doporučené pořady

TV Architect představuje...
Nový díl

TV Architect představuje...

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Díla architektů

Díla architektů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu