Odebírat novinky
Úvod Architektura a urbanismus Urbanismus V maďarském hlavním městě vyroste hotel od české společnosti, bude stát přes pět set milionů korun

V maďarském hlavním městě vyroste hotel od české společnosti, bude stát přes pět set milionů korun

V maďarském hlavním městě vyroste hotel od české společnosti, bude stát přes pět set milionů korun
1. 3. 2019 / Autor: Communication Lab Popisek: Vizualizace hotelu

Česká společnost Europa Investment Property hodlá postavit v centru Budapešti zhruba za pět set šedesát sedm milionů korun tříhvězdičkový hotel. Jeho provozovatelem bude britský řetězec InterContinental Hotels Group se svou značkou Holiday Inn Express.

Pozemek pro výstavbu hotelu české firmě prodala developerská část stavebního koncernu Skanska. „Aktuálně probíhají projektové práce. V listopadu začne výstavba a od března 2022 již bude stavba v plném provozu,“ cituje server majitele Europa Investment Property Ondreje Spodniaka. Plánovaný hotel bude mít dvě stě třicet čtyři pokojů na jedenácti tisících metrech čtverečních podlahových ploch.

Druhá investice

Projekt je podle Spodniaka primárně financován půjčkou od banky v hodnotě čtrnáct milionů eur (tři sta padesát devět milionů Kč). „Zbývajících osm milionů eur hradíme spolu s našimi investory," dodal. Je to již druhá investice Spodniakovy firmy v Budapešti. Prvním projektem je rekonstrukce a dostavba staršího kancelářského areálu, který bude mít po dokončení víc než deset tisíc metrů čtverečních ploch včetně restaurací, píše server.

red

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl