Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Český developer postaví v Maďarsku kanceláře

Český developer postaví v Maďarsku kanceláře

Český developer postaví v Maďarsku kanceláře
31. 7. 2019 / Autor: UDI Group Popisek: Projekt Süllö, vizualizace

Další český developer expanduje do zahraničí. V tomto případě se jedná o skupinu UDI Group, která koupila v maďarském hlavním městě pozemek. Investice by se měla pohybovat okolo 3,85 miliard eur a předmětem výstavby bude komplex administrativních budov. Developerská společnost má své projekty v Česku, Polsku, Srbsku. Tímto krokem expanduje také do Maďarska.

Získaný pozemek má rozlohu dva hektary a leží blízko zastávky metra Arpád híd na lince M3. V místě aktuálně roste nová čtvrť, jejíž nedílnou součástí budou také kanceláře. UDI Group chce na místě vybudovat kancelářský komplex o výměře 80.000 metrů čtverečních hrubé podlažní plochy. Příprava projektu, v rámci kterého má být dotvořen i pouliční systém, odhadují zástupci společnosti na 1,5 až dva roky. Následná výstavba by pak měla podle jejich odhadů trvat dva až čtyři roky. Projekt nese název Süllö.

Radek Stavěla, tiskový mluvčí UDI Group řekl TV Architect: „V současné době děláme objemovou studii. Po jejím zkonzultování s příslušnými orgány města Budapešti provedeme finální výběr architekta budovy.“

Nová byznysová čtvrť

Podle deníku e15 v oblasti nyní působí i další developeři, cílem je vznik nové byznysové čtvrti na východním břehu Dunaje. Součástí projektu tak bude i vybudování občanské vybavenosti.

Skupina UDI Group je developerem, který v ČR dosud realizoval více než stovku projektů a prodal přes tři tisíce bytů. V rámci hlavního města Prahy k jeho projektům patří mimo jiné obchodní centrum Luka nebo OC Lužiny.

„Naše dlouholeté zkušenosti s developmentem, založené mimo jiné na vlastní stavební realizaci a všemi klíčovými procesy řízenými 'inhouse', tak po Česku a metropolích Polska a Srbska cílí na další bonitní středoevropskou lokalitu,“ uvedl zakladatel firmy Radek Menšík.

nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu