Odebírat novinky
Úvod Veřejný sektor Volnočasové zóny V Jihomoravských Pasohlávkách budou o krok blíž vybudování lázní, podepíší smlouvu s Číňany

V Jihomoravských Pasohlávkách budou o krok blíž vybudování lázní, podepíší smlouvu s Číňany

V Jihomoravských Pasohlávkách budou o krok blíž vybudování lázní, podepíší smlouvu s Číňany
22. 1. 2019 / Autor: thermalpasohlavky.cz Popisek: Vizualizace lázní v jihomoravských Pasohlávkách

Zástupci Jihomoravského kraje dnes podepíší s čínskými partnery smlouvu o prodeji pozemků v Pasohlávkách ležících v okrese Brno-venkov. Pozemky v ceně tři sta osmdesát milionů bez DPH prodává společnost Thermal Pasohlávky, kterou v minulosti založily Jihomoravský kraj a obec Pasohlávky. Kupující firma RiseSun chce v místě postavit lázně za více než miliardu korun.

Podpisu smlouvy se má zúčastnit hejtman Bohumil Šimek a Čang Ťien-min, velvyslanec Čínské lidové republiky. O vzniku lázní v Pasohlávkách se mluví mnoho let. Kraj proto založil s obcí společnost Thermal Pasohlávky, která pro lázně vybudovala potřebnou infrastrukturu. Jednání s Čínany o konkrétním projektu na komplex začala už za předchozího krajského vedení.

Nové versus staré vedení

Nové vedení kraje zvažovalo dvě varianty. Jednou byl vznik společného podniku kraje a firmy Risesun a společná stavba lázní, druhou prodej pozemků potenciálnímu investorovi. Kraj se rozhodl pro druhou možnost, protože v prodeji vidí okamžité zhodnocení pozemku. Číňané se pak přihlásili jako jediní zájemci o odkup.

Kromě lázeňského komplexu, který postaví Číňané, chce kraj v místě za své peníze postavit menší léčebný ústav s kapacitou sto šedesát lůžek. Lokalita se v posledních letech rychle rozrůstá. Je tam aquapark, hotel i autokemp Merkur na břehu Novomlýnských nádrží.

nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl