ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Architektura a development Architektura a urbanismus Města a urbanismus Slováci vybudují areál pro fotbalisty

Slováci vybudují areál pro fotbalisty

Slováci vybudují areál pro fotbalisty
22. 1. 2019 / Autor: EIA/OŠK Chorvátsky Grob Popisek: Pozemky, na kterých má vyrůst sportovní areál

V slovenské obci Chorvátsky Grob v okrese Senec plánují vybudovat fotbalový areál. Za záměrem stojí Obecní sportovní klub (OŠK) Chorvátsky Grob, který plánuje realizaci stavby ještě letos. Celkové náklady se pohybují kolem tří set tisíc eur. Vyplývá to ze zveřejněné dokumentace, která je momentálně v procesu posuzování vlivů na životní prostředí (EIA).

Fotbalový areál má stát pět set metrů západně od hranice zastavěného území obce a šest set metrů východně od části Černá Voda v lokalitě Pri studni. Přístup k areálu má být zajištěn komunikací, která se připojuje na cestu třetí třídy III / 1059 spojující Chorvátsky Grob s částí Černá Voda.

Plocha pro sportovní areály

V blízkosti se nachází čistírna odpadních vodÚzemní plán obce využívá dotčené pozemky jako "plochy pro sportovní areály". Předmětem výstavby je hlavní hrací plocha a vedlejší tréninková hrací plocha. „Doplňkovou plochu tvoří tréninková travnatá plocha určená na běžeckou přípravu mimo hřiště," píše se v záměru.

Investor počítá i s tribunou a šatnami. Vybudována má dále být i parkovací plocha pro šedesát osobních vozidel a dva autobusy. „Přístupová komunikace bude doplněna o cyklostezky a chodníkem pro pěší. Komunikace bude osvětlena veřejným osvětlením, “ upřesňuje investor v záměru.

 Byt pro správce areálu

Objekt tribuny a šaten má být dvoupodlažní a umístěn podél hlavní hrací plochy. V přízemí má vzniknout šest šaten, kotelna, prádelna, administrativní prostory či prostory pro rozhodčí. Samostatně bude přístupný jeden služební dvoupokojový byt správce areálu.

Investor tvrdí, že fotbalový areál bude mít pozitivní vliv na kvalitu, pohodu a zdraví obyvatel obce Chorvátsky Grob a jejího okolí. „Ponechání území v současném stavu není s ohledem na funkci definovanou v platné územně plánovací dokumentaci perspektivní a zůstalo by při jeho zemědělském využití," uvedl.

nyv

Doporučené pořady

TV Architect představuje...
Nový díl

TV Architect představuje...

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Díla architektů

Díla architektů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu