Odebírat novinky
Úvod Architektura a urbanismus Urbanismus V Brně se chystá výstavba sedmi set bytů a komerčních prostor

V Brně se chystá výstavba sedmi set bytů a komerčních prostor

V Brně se chystá výstavba sedmi set bytů a komerčních prostor
29. 11. 2018 / Autor: bytyleskava.cz Popisek: Byty, ilustrační foto

Developerská skupina T.E se chystá stavět v Brně ve Starém Lískovci sedm set bytů a prostor pro komerční využití. Za tímto účelem koupila 2,5 hektarový pozemek mezi ulicemi Jihlavská, Osová a Labská. Vzniknout by zde měly i plochy pro volnočasové využití, uvedl developer v tiskové zprávě. Firma na dotaz ČTK slíbila upřesnit, kdy by chtěla začít stavět. Plocha je součástí rozvojového území, kterému se říká Západní brána.

S pozemkem z jihu sousedí sídliště, ze severu za Jihlavskou ulicí kancelářský a komerční komplex, univerzitní kampus a fakultní nemocnice. Samotný pozemek je sevřený frekventovanými silnicemi. Z jedné strany je dálniční přivaděč, z další strany čtyřproudá výpadovka a z další frekventovaná Osová ulice, po každé silnici projedou denně tisíce aut.

Projekt má velký potenciál

„Vzhledem k rozloze i umístění pozemků vidíme v tomto projektu velký potenciál stát se novou, živou částí města. Vedle výstavby bytů, jejichž nabídka je v Brně dlouhodobě nedostatečná, bychom zde proto rádi vybudovali i široké občanské zázemí s plochami zeleně a řadou dalších funkcí,“ uvedl Petr Teplý, partner skupiny T.E.

Výstavbu bytů v sousedství plánuje na svých pozemcích i město. „Iniciativu developera vítáme a podporujeme. Tato oblast má značný potenciál. Územím povede prodloužená tramvajová linka do univerzitního kampusu. I proto věříme, že se tato lokalita bude rychle rozvíjet a stane se výborným místem k životu,“ uvedl Michal Sedláček, ředitel Kanceláře architekta města Brna.

Developer zatím uskutečnil pouze menší projekty než je tento a to převážně v Praze.

nyv

Nedávno jsme psali:

Brno nabízí množství prázdných bytů. Kdo v nich bude bydlet?

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl