Odebírat novinky
Úvod Architektura a urbanismus Urbanismus V Bratislavě vyroste velký bytový komplex v ulici Galvaniho

V Bratislavě vyroste velký bytový komplex v ulici Galvaniho

V Bratislavě vyroste velký bytový komplex v ulici Galvaniho
26. 11. 2018 / Autor: EIA/ Bones Popisek: Vizualizace projektu v Galvaniho ulici

V Bratislavě se chystá nový velký bytový komplex. Společnost Bones, za kterou stojí podnikatelé Ivan Ostrihoň a Jozef Kožár, plánuje stavět polyfunkční dům Galvaniho. Na trh by měl přinést téměř tři stovky bytů a apartmánů.

Stavět by se mělo v lokalitě naproti Avionu, která je známá spíše kancelářskými komplexy. Pozemek se nachází ve slepé části Galvaniho ulice a je ze severu ohraničen obchody, z jihu obchodním domem Kik, ze západu železniční tratí a z východu kancelářskou budovou.

Rozloha pozemku je čtrnáct tisíc čtverečních metrů a nový projekt by měl zabrat čtyři tisíce čtyři sta šedesát pět čtverečních metrů a celkově vytvořit osmnáct tisíc dvě stě devadesát pět čtverečních metrů podlahové plochy. Investor naplánoval výstavbu jednoho bytového domu, který bude mít jedno podzemní a sedm nadzemních podlaží.

Větší a menší část

„V nadzemní části je objekt provozně rozdělen na větší severní bytovou část a menší jižní nebytovou část, která obsahuje hlavně apartmány. Bytová část je řešena jako chodbový systém a apartmánová část jako pavlačový systém,“ píše se v dokumentaci projektu.

Projekt by měl celkově nabídnout sto osmdesát devět bytů, až sto osmdesát dva z nich bude dvoupokojových. Zbývajících sedm je třípokojových jednotek. Kromě bytů má být v projektu i devadesát apartmánů. Komplex má obsluhovat tři sta třicet tři parkovacích míst, kdy sto padesát pět má být vytvořeno na povrchu a sto sedmdesát osm v podzemní garáži.

Přebudování části Galvaniho ulice

Komplex má být dopravně napojen na Galvaniho ulici. Investor plánuje přebudování koncového úseku této ulice. „V rámci stavby se řeší pěší propojení na stávající jednostranný chodník vybudován podél „slepého“ úseku Galvaniho ulice a navrhuje se i pěší propojení stavby na Ivanskou cestu,“ píše investor, který dodává, že aktuálně nemá technické řešení tohoto plánu.

Investorem projektu je společnost Bones, která je zároveň vlastníkem pozemků. V orgánech AKCIOVKA sedí podnikatelé Ivan Ostrihoň a Jozef Kožár. První jmenovaný má zkušenosti s realitním byznysem, stojí za společností Tatra Real, která realizovala několik projektů. Naposledy se zviditelnila projektem Office 142  na Vajnorské.

red

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl