Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Konference Inventura urbanismu 2018 na Fakultě architektury ČVUT v Praze

Konference Inventura urbanismu 2018 na Fakultě architektury ČVUT v Praze

 Konference Inventura urbanismu 2018 na Fakultě architektury ČVUT v Praze
27. 11. 2018 / Autor: Fakulta architektury Popisek: Inventura urbanismu 2018 - pozvánka na 9. ročník konference

Ústav urbanismu FA ČVUT pořádá devátý ročník pracovní a programové konference nazvané Inventura urbanismu 2018. Akce bude zaměřena na aktuální témata v oblasti urbanismu, plánování, projektování a stavění sídel. Konference proběhne v pátek 30. listopadu 2018 od 9:00 do 18:00 hodin na Fakultě architektury ČVUT v Praze.

Letošní konference se bude zabývat podstatnými jevy a atributy vytvářejícími komplexní soubor památkových hodnot v kontextu urbánních celků. Výchozí myšlenkou je pojetí města jako nedělitelného kontinua, kde každá měřítková vrstva nese přiměřené významy. Na jedné straně architektonické objekty a jejich části, na druhé straně urbánní objekty a jejich části, jde jen o jedno prostředí viděné ze dvou měřítkových úrovní.

Výzkum vztahů

Urbanistické hledisko primárně vychází ze zkoumání celku obce, tzn. vymezeného území zastavěného i nezastavěného. A právě v tomto rámci letošní konference a souběžný výzkum zkoumají vztahy mezi památkově chráněnými lokalitami (rezervacemi a zónami) a oním celkem.

Konference a souběžné workshopy jsou součástí pětiletého projektu NAKI IIPůvod a atributy památkových hodnot historických měst ČR“ zpracovávaného Fakultou architektury v ČVUT v Praze a Ústavem teoretické a aplikované mechaniky AV ČR.

Vytvoření nástrojů

Cílem projektu je „vytvoření nástrojů a metodiky k určení základních prvků komplexní identity historických měst České republiky pro identifikaci a ochranu jejich památkových hodnot. Zejména jejich veřejných prostor a velmi cenných dokladů tvůrčí středověké lokace“.

Sekce:

1 - Právní otázky péče a ochrany historických sídlišť.
2 - Urbanistická dimenze památkové ochrany.
3 - Lokace, zakládání a vytyčování měst.
4 - Každodennost v historickém prostředí měst

Přípravný výbor:

prof. Ing. arch. Jan Jehlík / Ing. arch. Tomáš Drdácký / PhDr. JUDr. Jiří Plos / Ing. arch. Jana Zdráhalová / PhD. / Ing. arch. Vít Rýpar

Více informací >

red

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl