Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Soutěž na úpravu dvou náměstí v Benešově finišuje

Soutěž na úpravu dvou náměstí v Benešově finišuje

Soutěž na úpravu dvou náměstí v Benešově finišuje
9. 7. 2018 / Autor: Wikimedia commons/ Own work Popisek: Část Masarykova náměstí v Benešově

Architektonická soutěž na úpravy Masarykova a Malého náměstí v Benešově míří do finále. Porota vybrala nejlepší návrhy, příští týden je projedná městská rada a poté budou zveřejněny.

Soutěž byla vyhlášena letos v únoru. Zapojilo se do ní čtrnáct týmů z České republiky, Slovenska, ale například také z Německa. „Za tímto číslem se skrývá nejméně padesát šest architektů, urbanistů, inženýrů a dalších profesionálů, kteří dohromady na tomto úkolu odvedli více než 21 000 hodin práce," řekla Jana Uhrová z radnice města Benešova.

Náměstí by se podle zastupitelů mělo změnit na přirozené centrum, kde se budou lidé cítit dobře, mohou se projít, posedět a dát si kávu. Městské centrum podle benešovského starosty Petra Hostka potřebuje rekonstrukci už delší dobu. Problémem je hlavně přerostlá zeleň a nedostatek míst k posezení.

Podobnou architektonickou soutěž v minulosti vypsaly například Lysá nad Labem na Nymbursku nebo Hostivice u Prahy.

nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl