ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Architektura a development Architektura a urbanismus „Snažíme se, aby naše nemocnice byla po všech směrech dobrá,“ říkají architekti z Domy architects Michal Juha a Jan Topinka

„Snažíme se, aby naše nemocnice byla po všech směrech dobrá,“ říkají architekti z Domy architects Michal Juha a Jan Topinka

„Snažíme se, aby naše nemocnice byla po všech směrech dobrá,“ říkají architekti z Domy architects Michal Juha a Jan Topinka
3. 7. 2020 / Autor: Romana Landová. Architekti se zdravotnickým areálům věnují celou kariéru. Foto: Domy architects

Dětská fakultní nemocnice v Motole, IKEM či Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem. To jsou jen některé stavby architektonické kanceláře Domy architects. Atelier se orientuje především na zdravotnická zařízení, přičemž za některé z nich získal ocenění.

Architektonická kancelář Domy architects se orientuje na zdravotnická zařízení jako jsou nemocnice, zubní kliniky, rehabilitační centra, domovy pro seniory, či zdravotní centra a zařízení. „Je to náš hlavní obor už za dob studia. Před založením ateliéru, který máme už skoro třicet let, jsme byli šest nebo osm let ve Zdravoprojektu, takže se tomu věnujeme opravdu dlouhou dobu,“ vypráví architekti s tím, že stavět zdravotnická zařízení je velmi specifické. „Pro některé naše kolegy z oblasti architektury je to tak složité, že tomu raději ani nechtějí rozumět. My se naopak snažíme, aby nemocnice byla po všech směrech dobrá, aby se tam dobře léčilo a pacienti se tam cítili skvěle,“ dodávají.

Čestné uznání

Mezi zdravotnické stavby, na kterých Domy architects pracoval, lze zařadit Dětskou fakultní nemocnici v pražském Motole, Masarykovu nemocnici v Ústí nad Labem, Centrum urgentní medicíny Krajské nemocnice Liberec (na které architekti z Domy architects spolupracovali společně se SIAL, pozn. red.) či IKEM, na němž spolupracovali s atelierem Al Design architektky Evy Jiřičné. Kromě zdravotnických zařízení se však atelier věnuje i interiérům bytů, rezidenčním stavbám či revitalizacím. Tam lze zařadit rekonstrukci areálu pivovaru Eggenberg v Českém Krumlově, rekonstrukci činžovního domu v Plzni či Dominikánský dvůr na Praze 4.

Portfolio má architektonická kancelář opravdu široké a za některé stavby získala i ocenění. Konkrétně se jedná o Stavbu roku 2005 za Pavilon interních oborů FNHK v Hradci Králové, nominaci na Stavbu roku 2006 za Výukové centrum LF UK v Hradci Králové či získání čestného uznání a Stavbu roku Královéhradeckého kraje 2006 za Výukové centrum LF UK v Hradci Králové. Atelieru se rovněž podařilo zařadit dvě stavby do prestižního celosvětového výběru zdravotnických staveb Hospital Architecture švýcarským vydavatelem Braun Publishing.

Autor fotogalerie: Domy architects

Psali jsme také:

Regulace osvětlení na míru nejen pro nemocnice

Machinace s pozemky: Z Nemocnice na Bulovce budou byty, vzniknout má úřednická čtvrť

Doporučené pořady

TV Architect představuje...
Nový díl

TV Architect představuje...

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Díla architektů

Díla architektů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu