ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Zprávy a aktuality Třetí největší bytový developer v Česku mění vedení, nový generální ředitel plánuje změny

Třetí největší bytový developer v Česku mění vedení, nový generální ředitel plánuje změny

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

Olomoucká nemocnice staví podle projektu Adama Rujbra pavilon v pasivním energetickém standardu, první u nás

zrušit

2 m 37 s / 24. 11. 2017 / Autor: TV Architect

Aktualizováno 24. 11. 2017

Společnost Skanska Reality oznámila, že na uvolněný post generálního ředitele nastoupí od 1. ledna 2018 současný výkonný ředitel české divize Skansky Petr Michálek. Ve funkci nahradí Naďu Ptáčkovou, která ze své pozice odešla na začátku letošního listopadu. Vedle podpory inovací se chce nový ředitel soustředit především na budování dobrých vztahů se zákazníky a partnery. Jedním z plánů je i rozšíření aktivit mimo pražský realitní trh.

Michálek přechází do Skanska Reality ze stavební části společnosti, kde působil více než patnáct let, a to nejprve v oblasti financování a strategických investic, potom jako výkonný ředitel divize a člen vedení. Podílel se mimo jiné na projektech šetrných budov projektovaných společností pro české prostředí. Vztah k udržitelnému bydlení a ekologickým principům také spojuje jeho minulé působení s tím nadcházejícím.

„Skanska Reality je jedním z nejsilnějších hráčů trhu v počtu prodaných jednotek, nicméně její jedinečnost vidím především v proklientském přístupu a zavádění inovací. Ať už se jedná o ekologická řešení jako je například systém šedé vody v bytových domech, projektování v systému BIM nebo transparentní plánování nových rezidenčních čtvrtí za účasti sousedů. V nové pozici chci podpořit inovace, provozní dokonalost a zaměřit se na zákazníka a na důležité partnery z řad dodavatelů a úřadů,“ uvedl Michálek v tiskovém prohlášení, které má TV Architect k dispozici.

Nové trendy v konzervativním odvětví

O vztahu stavebního segmentu, společnosti, kterou zastupuje, a projektování šetrných budov se rozhovořil na konferenci Šetrné budovy 2017 s podtitulem Vize a trendy stavebnictví 2030/2050 (psali jsme - Šetrné budovy – trend, který se u nás pomalu zabydluje), ze které pochází také video nad článkem. V něm Michálek zmiňuje například to, že poptávka po „zelených formách stavění“ není zatím v českém prostředí tak vysoká, zákazníci jsou stále více orientováni na cenu než na životní cyklus stavby. Situace se však podle něj pomalu posouvá k lepšímu.

Zkušenosti s udržitelnými budovami, které si přináší ze stavební divize společnosti Skanska, chce zúročit i v nové funkci. Důležitá je podle něj osvěta, neustálé vzdělávání a smysluplná propagace zeleného bydlení mezi odbornou i laickou veřejností. „Naše společnost má v tomto ohledu dost zkušeností a já osobně budu tento směr nadále podporovat formou účasti na různých konferencích, seminářích či diskusních panelech ve spolupráci s organizacemi jako je Česká rada pro šetrné budovy a vysoké školy,“ sdělil Michálek exkluzivně pro TV Architect a dodal, že pro rozšíření poptávky po zeleném bydlení je nejlepší jít sám příkladem.

„U všech nových projektů se budeme snažit posouvat naše standardy v oblasti udržitelnosti tak, abychom i nadále zůstávali inspirativním lídrem trhu. To je také cesta, jak téma šetrnějšího přístupu k životnímu prostředí nejlépe představit našim klientům,“ uzavřel Michálek téma s tím, že dlouhodobě se společnosti osvědčují akce pro veřejnost. V letošním roce představili například interaktivní výstavu Panelstories. Na podobném principu funguje i projekt Zelená laboratoř.

Rozšíření prostoru pro rezidenční projekty

Kromě vztahu k zeleným budovám však Michálek poodkryl i developerské plány Skanska Reality. Společnost se doposud soustředila především na pražský realitní trh, to by se do budoucna mohlo změnit. „V současnosti zvažujeme i jiné možnosti a mapujeme si lokality, kde bychom dokázali uplatnit náš podnikatelský model, založený na hodnotách, jako je environmentální přístup anebo transparentní plánování nových rezidenčních čtvrtí formou veřejné participace. Praha však i do budoucna zůstane klíčovým trhem pro naše bytové projekty,“ naznačil směr, kudy by se mohly aktivity společnosti ubírat, budoucí generální ředitel.

(sem)

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše
Nový díl

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

TV Architect na Slovensku

TV Architect na Slovensku

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl