CZ
  • EN
Více kanálů
Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Rekonstrukce Dominikánského náměstí v Brně začne za dva dny

Rekonstrukce Dominikánského náměstí v Brně začne za dva dny

Rekonstrukce Dominikánského náměstí v Brně začne za dva dny
3. 4. 2018 / Autor: Millenium 187/ Popisek: Dominikánské náměstí v Brně
Rekonstrukce Dominikánského náměstí v Brně začne za dva dny

Dominikánské náměstí v Brně čeká rozsáhlá rekonstrukce. Začít má pátého dubna. Přestavba bude příčinou různých omezení v okolí náměstí. Z náměstí se má stát veřejný prostor. V plánu je také přestavba paláce Jalta.

O chystané rekonstrukci jednoho z brněnských náměstí jsme psali v článku „Z Dominikánského náměstí v Brně se stane společenský prostor“. Zmíněná přestavba by měla začít přesně za dva dny.

Doprava v okolí prostoru bude po dobu stavebních prací omezena. Již dnes jsou na místě dopravní značky, které by měly řidičům usnadnit pohyb v této lokalitě. Například nebude možné využívat dvacet pět vyhrazených parkovacích míst ve Veselé ulici a na samotném náměstí. Řidiči ale budou moci parkovat mimo jiné i na Zelném trhu, jak uvedla v tiskové zprávě Zuzana Šrámková z tiskového oddělení magistrátu města Brna.

Vjezd na Dominikánské náměstí bude zakázán od Středovy ulice a nebude možný průjezd z Veselé ulice do Dominikánské ulice.

Rekonstruovat se budou všechny inženýrské sítě pod povrchem a následně se bude dělat nový povrch náměstí. Náklady na rekonstrukci by se měly vyšplhat na šedesát milionů korun. „Hotovo by mělo být ještě letos tak, aby se na náměstí mohly uskutečnit vánoční trhy. Délka rekonstrukce však bude záležet i na případných archeologických nálezech," řekla Šrámková.

Jak TV Architect sdělila Radka Loukotová z Tiskového střediska Kanceláře primátora města Brna: „Výsledná výtvarná podoba Dominikánského náměstí se nyní řeší.“ Z náměstí se má stát veřejný prostor. Chystá se i dlouho plánovaná rekonstrukce paláce Jalta, jenž je v soukromém vlastnictví.

ČTK, nyv

Další články na TV Architect:

Z Dominikánského náměstí v Brně se stane společenský prostor

Z Moravského náměstí v Brně bude odpočinková zóna

Partneři

Odborní partneři

Mediální partneři

Kanály

Hledáte inspiraci na bydlení?

Chcete vědět, co se staví ve Vaší lokalitě a proč? TV Architect Vám přináší zpravodajství o plánování staveb a architektuře v ČR. Jsme kombinace online televizního kanálu, kterým proudí rozhovory s předními světovými i tuzemskými architekty a videa o nejzajímavějších projektech.
© 2018 TV Architect s.r.o. - Spojujeme svět architektury
Vytvořeno v Beneš & Michl