Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Praha zapůjčí své pozemky na Vítězném náměstí

Praha zapůjčí své pozemky na Vítězném náměstí

Praha zapůjčí své pozemky na Vítězném náměstí
31. 1. 2020 / Autor: Romana Landová, ČTK. Praha se dohodla s investory. Foto: Wikipedie
#dohoda #stavba
další

Praha za finanční kompenzaci zapůjčí pozemky na Vítězném náměstí, kde se bude stavět bytový dům s komerčními prostory. Investory, s nimiž se městská rada dohodla, jsou skupina Penta spolu s Kaprain Group.

Praha souhlasila se zapůjčením pozemků na Vítězném náměstí investorovi, který na náměstí plánuje rezidenční projekt. Město za zapůjčení pozemků dostane finanční kompenzaci, její výše však není známa. Investory jsou skupina Penta spolu s Kaprain Group.

Bytový dům s komerčními prostory

Projekt ateliéru architekta Jakuba Ciglera se bude stavět na parcelách na Vítězném náměstí, kde měl stát kontroverzní projekt přezdívaný Lední medvěd. S prodejem parcel mezi ulicemi Jugoslávských partyzánů a Verdunská souhlasilo zastupitelstvo hlavního města i vedení Prahy 6 už v roce 2017.

Radnice Prahy 6 pronajala pozemek v roce 2011 společnosti Vítězné náměstí a.s., za kterou stála PPF Real Estate. Projekt velké kancelářské budovy přezdívané Lední medvěd ale vyvolal spory, které vyvrcholily žalobami. V polovině loňského roku se novými vlastníky Vítězného náměstí a.s. stala finanční skupina Penta spolu se společností Kaprain Group finančníka Karla Pražáka. Noví majitelé od původního záměru ustoupili a představili projekt ateliéru architekta Jakuba Ciglera na bytový dům s komerčními prostory v přízemí.

Psali jsme také:

Osobnosti současné architektury - Jakub Cigler

Praha plánuje na příští rok změny. Budou se týkat metra D i Václavského náměstí

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl