Dnes
/ Autor: TV Architect
Projekt Hladina Slapy, jehož vznik dlouhodobě sledujeme, má za sebou další důležitou část výstavby. Z místa původního zchátralého hotelu se postupně stává nový apartmánový resort a aktuální záběry ze stavby ukazují, jak výrazně se místo během let 2025 a 2026 proměnilo. Po demolici původního hotelu a rozsáhlých zemních pracích se nyní postupně formují základové konstrukce budoucího resortu.
Od demolice k nové stavbě
Jedním z prvních výrazných kroků byla kompletní demolice původního hotelu Hladina. Po odstranění objektu následovaly rozsáhlé zemní práce a příprava stavební jámy, která v nejhlubších místech dosahuje přibližně 12 metrů. Právě tato etapa vytvořila prostor pro založení nové stavby a její technické zázemí.
V další fázi přišlo na řadu betonování podkladních konstrukcí, příprava kanalizace a dalších technických rozvodů. Postupně tak začaly vznikat části projektu, které sice po dokončení z velké části zůstanou skryté, pro další průběh stavby jsou ale zásadní.
Výrazným milníkem je také realizace základové konstrukce pod budoucí bazén. Ten bude dlouhý 21 metrů a stane se součástí wellness zázemí celého resortu. Pod wellness zónou je zároveň navrženo technické podlaží pro technologie bazénu, vířivek a saun.

Nejen bazén a sauna. Hladina sází na moderní wellbeing
Wellness zázemí přitom nemá být pouze o bazénu a klasické sauně. Koncept Hladiny Slapy počítá s širším pojetím wellbeingu, které propojí relaxaci, pohyb, pobyt v přírodě i samotnou přehradu. Součástí má být například soukromá sauna s venkovní odpočívárnou nebo fitness lekce vedené zkušenými instruktory.
Jednotlivé aktivity se mají přirozeně měnit také podle ročního období. V létě se počítá s využitím zahrady například pro jógu, pilates a další pohybové lekce. Zajímavým prvkem připravovaným pro chladnější část roku je sauna umístěná přímo na molu v podobě plovoucího saunového houseboatu. Po saunování tak bude možné zamířit rovnou do vody Slapské přehrady. Wellbeing se tím má stát součástí celkového zážitku z pobytu na Hladině, nikoliv pouze jednou z doplňkových služeb resortu.

Základy budoucího resortu získávají obrysy
Po dlouhém období demoličních, zemních a přípravných prací se stavba dostává do fáze, kdy jsou jednotlivé části budoucího objektu na staveništi stále lépe rozeznatelné. Základové konstrukce postupně získávají své obrysy a naznačují rozsah budoucího resortu.
Proměna místa je při pohledu na jednotlivé fáze stavby výrazná. Od demolice chátrajícího hotelu přes hlubokou stavební jámu až po současné základové konstrukce se projekt posunul o další významný krok. Výstavbu Hladiny Slapy budeme na TV Architect i nadále průběžně sledovat.
Info o projektu
Hladina Slapy je připravovaný apartmánový resort na břehu Slapské přehrady, který vzniká na místě původního hotelu Hladina. Projekt nabídne apartmány se službami 5* hotelu a propojí rekreační bydlení s moderním wellbeingem, gastronomií a aktivitami zaměřenými na odpočinek i aktivní trávení volného času. Důležitou součástí celého konceptu je atraktivní poloha přímo u vody a zázemí navržené pro celoroční pobyt.
Mohlo by vás zajímat
Architekti
„Byli jsme velmi osloveni místem, ta atmosféra už tam je,“ říkají architekti projektu Hladina Tadeáš Matoušek a Veronika Müllerová
Ateliér MXM Architekti, který v roce 2007 založili Tadeáš Matoušek a Veronika Müllerová, se vyznačuje experimentálním přístupem a vášní pro nové výzvy. S každým projektem přichází jedinečná příležitost, jak vytvářet architekturu, která rezonuje s místem a potřebami klientů.
Mohlo by vás zajímat
Zajímavé projekty
Opustili korporace a dnes budují unikátní developerské projekty. Pavla a Michal Čapkovi nejen o projektu Hladina na Slapech
Pavla a Michal Čapkovi, manželský pár, který se po úspěšné kariéře v bankovnictví rozhodl opustit svět korporací a zaměřit se na vlastní projekty. S vizí a odhodláním založili společnost Finberry věnovanou placenému finančnímu poradenství. Ta byla později přejmenována na CAPEK&CO a jejich cesta vedla k developerským projektům, mezi které patří například přestavba hotelu Hladina na Slapech.
Mohlo by vás zajímat
Zprávy a aktuality
Manželé Čapkovi jsou novou svěží tváří českého realitního trhu
CAPEK & CO je developerská společnost, kterou vedou manželé Čapkovi. Jejich společná vášeň pro architekturu a udržitelný rozvoj je zřetelná v každém projektu, který realizují. Mezi jejich nejnovější a nejzajímavější projekty patří Hladina a Oáza Karlštejn. Tyto projekty jsou důkazem jejich inovativního přístupu k developmentu a jejich závazku k vysoké kvalitě a šetrnosti k životnímu prostředí.