Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Praha schválila plán rekonstrukce Vinohradské

Praha schválila plán rekonstrukce Vinohradské

Praha schválila plán rekonstrukce Vinohradské
21. 12. 2017 / Autor: IPR
#vinohrady
další

(Krátká zpráva) Praha pověřila sdružení společností Metroprojekt Praha, Sudop Praha a Pudis vypracováním projektové dokumentace na rekonstrukci Vinohradské třídy v Praze. Za projektovou přípravu a dozor na stavbě zaplatí město 21,35 milionu korun. Plán opravy ulice prezentovala Praha v polovině roku 2015. Rekonstrukce bude zahrnovat například rozšíření chodníků, rozmístění nových košů a přesun a rozšíření některých tramvajových zastávek. Všechny ostrůvky by měly být bezbariérové. Součástí rekonstrukce bude i dendrologický průzkum stávajících stromů nebo zpracování akustické studie a návrh protihlukových opatření. Parkovací místa by na Vinohradské měla zůstat zachována v současném počtu.

Křižovatku na náměstí Jiřího z Poděbrad čeká nejvíce změn. Kromě posunutí zastávky budou z křižovatky odstraněna všechny zábradlí a vzniknou nové přechody tak, aby bylo možné překonat křižovatku nejen podchodem. Náklady na rekonstrukci by podle předběžného odhadu neměly přesáhnout půl miliardy korun. Rekonstrukce Vinohradské ulice by měla být koordinována s plánovanou opravou tramvajové trati.

ČTK, nif

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl