Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Oprava ulice Cyrila Boudy v Kladně končí

Oprava ulice Cyrila Boudy v Kladně končí

Oprava ulice Cyrila Boudy v Kladně končí
2. 11. 2018 / Autor: prokladno.cz Popisek: Rekonstrukce ulice Cyrila Boudy v Kladně

V Kladně končí oprava ulice Cyrila Boudy v centru města u gymnázia, kvůli úpravám pruhů a novým přechodům má být bezpečnější pro chodce i šoféry. Řidiči po ulici projedou v obou směrech od soboty, v provozu také budou nové zastávky autobusů. Náklady činí téměř milionů korun bez DPH.

Kladenské gymnázium navštěvuje mnoho studentů, drtivá většina jich využívá městskou hromadnou dopravu. Autobusové zastávky u gymnázia však neslouží pouze jim, jsou jedním z hlavních dopravních uzlů, střetávají se zde jak městské, tak meziměstské linky,“ uvedla Lenka Růžková, mluvčí kladenské radnice.

Podle Milana Volfa, kladenského primátora, jsou zcela nevyhovující rozdělené zastávky směrem ke křižovatce s ulicí Petra Bezruče. „Vzhledem k tomu, že lidé mohou i meziměstské linky využívat jako městské, zrušíme zastávku na chodníku u bistra a rozšíříme a zastřešíme zastávku u bývalého okresního úřadu,“ řekl Volf. Aby zastávka pojala dostatečné množství autobusů, má být nově zaslepen vjezd z Kubelíkovy ulice do ulice Cyrila Boudy.

Do dnešního dne má na silnici ještě pokračovat malování dopravního značení. Původně měla být oprava hotova už v září. „Stavebnictví nejen v celé České republice se potýká s nedostatkem zaměstnanců, materiálu či těžké techniky a všechny tyto faktory reálně prodlužují zahájené stavby. Proto všem, ať již řidičům, cestujícím či obyvatelům lokality děkujeme za trpělivost se stavbou,“ uvedla také Růžková.

nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu