ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Architektura a development Development a stavby Revitalizace a rekonstrukce O krok blíž k nové podobě Palmovky. Zastupitelé Prahy 8 souhlasili se zadáním územní studie

O krok blíž k nové podobě Palmovky. Zastupitelé Prahy 8 souhlasili se zadáním územní studie

O krok blíž k nové podobě Palmovky. Zastupitelé Prahy 8 souhlasili se zadáním územní studie
18. 5. 2020 / Autor: Romana Landová. Zastupitelé schválili vypracování studie. Foto: Wikipedie

Revitalizace Palmovky, stejně jako další části města, prochází zdlouhavým procesem schvalování. Nově zastupitelé Prahy 8 souhlasili s vypracováním územní studie, která má sloužit jako podklad pro změnu územního plánu. Ten umožní na pozemcích výstavbu. Na místě bude umístěn kontejner, kde se lidé budou moci seznámit s plány.

Dokument vypracuje magistrát ve spolupráci s Institutem plánování a rozvoje (IPR). Problémy okolí Palmovky spočívají například v chybějících pravidlech pro rozvoj zástavby a veřejných prostranství, špatné hospodaření s vodou a zanedbání části území. Na Palmovce chybí i občanská vybavenost. Zastupitelé o zadání studie diskutovali již na dubnovém zasedání, kvůli návrhu opozice bylo ale projednávání odloženo.

Kontejner s logem

Studie, která se bude zabývat územím o rozloze 138 hektarů v okolí stanice metra B Palmovka, bude představena veřejnosti. „Občané nejen Prahy 8 budou mít dostatek času se s tím seznámit a případně navrhnout nějaké změny," řekl pro ČTK radní Tomáš Hřebík (TOP 09 a STAN).

Na místě IPR umístí kontejner s logem, kde se budou moci lidé seznámit s plány. „Důležitou součástí následujících měsíců bude informační kancelář, komentované vycházky a výstavy. O tom, že je ze strany veřejnosti o prostor Palmovky ohromný zájem není pochyb. Už nyní se nám hlásí zájemci, kteří se chtějí do proměny území zapojit. A nejde pouze o připomínky k územní studii, ozývají se nám dobrovolníci, kteří chtějí pomáhat například s úklidem a pročištěním vybraných prostor na Palmovce,“ řekl zastupitel a koordinátor iniciativy PalmovkaTEĎ Petr Pelc pro Parlamentní listy.

Předláždění zastávky

O tom, že se o budoucím vzhledu Palmovky jedná dlouho, svědčí i nedokončené Centrum Palmovka v západní části území, kde měla mít radnice nové sídlo. Jeho stavbu schválila Praha 8 v roce 2010, dosud však nebylo dokončeno. Přesto se území dostává drobných změn, kupříkladu předláždění tramvajové zastávky na Žertvách, kam se umístil specifický mobiliář s prvky zeleně a knihobudkou. V plánu je i předláždění tramvajové křižovatky na Palmovce a jejího nejbližšího okolí.

Psali jsme také:

Nová Palmovka jen tak nebude, chybí prý znalecké posudky

Budoucí proměna pražské ulice Na Poříčí: Chceme z ní udělat atraktivní prostor pro setkávání lidí

Doporučené pořady

TV Architect představuje...
Nový díl

TV Architect představuje...

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Díla architektů

Díla architektů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu