ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Architektura a development Architektura a urbanismus Města a urbanismus Nové podoby hlavního města očima odborníků ukazuje výstava v CAMP

Nové podoby hlavního města očima odborníků ukazuje výstava v CAMP

Nové podoby hlavního města očima odborníků ukazuje výstava v CAMP
9. 1. 2019 / Autor: CAMP Popisek: Centrum architektury a městského plánování Praha

Centrum architektury a městského plánování (CAMP) prezentuje Prahu budoucnosti na výstavě s názvem „Praha zítra?“. Na dvaceti pěti metrové projekci se představí sedmdesát šest vybraných projektů: bytové domy, nová veřejná prostranství nebo stavby významné pro rozvoj železnice a tramvajové dopravy. Tříměsíční výstava nabídne v rámci doprovodného programu i vycházky pro nejmenší návštěvníky a devět samostatných večerů na témata výstavby a rozvoje.

 

Nejvýraznější skupinou projektů jsou rekonstrukce veřejných prostorů v podobě parku na Karlově náměstí, kompletní přeměny Vítězného náměstí a také rekonstrukce Malostranského náměstí a Klárova. K Vítěznému a Karlovu náměstí je navíc připraven i doprovodný program v podobě samostatných přednášek.

Pod drobnohledem veřejnosti

„Můžeme dobře vidět, kolik významných projektů iniciuje samo město. Investice do veřejného prostoru, infrastruktury a mobiliáře jsou pro moderní a dynamické město základním požadavkem. Jsem navíc rád, že právě tyto projekty se těší největšímu zájmu veřejnosti, která je podrobuje kritice a klade tak na nás vysoké požadavky,“ říká Zděněk Hřib, primátor hl. m. Prahy.

Kurátorský výběr Adama Gebriana zahrnuje komplet rezidenčních projektů, administrativních budov i rekonstrukcí škol a úřadů. Přestože si výstava neklade za cíl hodnotit provedení jednotlivých projektů, dbá na to, zda v rámci metropole vyniknou svou kvalitou a pojetím.

Podpořit pozitivní vnímání architektury

„Praha se potřebuje rozvíjet. Věříme, že prezentace těchto projektů přispěje k pozitivnímu vnímání architektury a výstavby. Kvalitní příklady mohou pomoci nalézat shodu ve společnosti v tom, že rozvoj města je potřebný a moderní architektura do metropole patří,“ doplňuje Petr Hlaváček, náměstek primátora.

U mnoha projektů figuruje jako autor nebo koordinátor Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR). Jeden projekt je dokonce věnován revitalizaci Emauzského opatství, ve kterém IPR i CAMP sídlí. Prostor areálu takzvaných Pragerových kostek se veřejnosti v budoucnu otevře ještě více.

Kvalitní park v centru Prahy

„Celý prostor se otevřel už před pěti lety, kdy IPR oficiálně vzniknul. Připravili jsme projekt na revitalizaci areálu, který lze provádět souběžně s nutnou rekonstrukcí budov. Chceme jít příkladem a věříme, že vznikne nový kvalitní park v centru Prahy,“ říká Ondřej Boháč, ředitel IPR Praha.

 Výstava začíná 9. 1. a potrvá až do 20. 3. 2019. Výstava je přístupná od 9.00 - 21.00 od úterý do neděle, vstup je zdarma.

red

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2022 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu