Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Zeď u stanice metra C ozdobí nová malba

Zeď u stanice metra C ozdobí nová malba

Zeď u stanice metra C ozdobí nová malba
6. 4. 2021 / Autor: Štěpánka Šulanová, foto: ilustrační foto, Praha7

Modernizace stanice metra C Vltavská a jejího vstupuje v těchto dnech do finální fáze. Krom technických novinek dostane ale i nový velkoformátový mural art. Zeď u stanice metra ozdobí nová malba a nahradí tak tu současnou, která je již poničená.

Abstraktní dílo zobrazuje metafyzickou vizi transformací, dějů a projekce podvědomí. Mural bude na zdi u vstupu do metra vytvořen do léta. Autorem obrazu je výtvarník Jakub Tytykalo, který zvítězil v soutěži pořádané radnicí Prahy 7 a dopravním podnikem. Poprvé byl mural na Vltavské umístěn před dvěma roky.

Obraz má podle autora provokovat představivost a asociace diváků. Dílo má přispět ke kultivaci prostoru u výstupu z metra. Nedávno přitom na Vltavské vznikla nová venkovní galerie a představuje tak další velkoplošné dílo.

Na Vltavské také město plánuje stavbu nové budovy filharmonie. Nový koncertní sál by měl splňoval světové standardy. Cílem je také to, aby stavba podpořila pověst Prahy jakožto kulturní metropole. Projekt by měl vytvořit nový živý otevřený a plně využívaný veřejný kulturní prostor pro všechny návštěvníky a především Pražany.  

Podívejte se také:

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl