ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Architektura a development Architektura a urbanismus MOLO Lipno Resort navržený Chapman Taylor slaví úspěchy v architektonických soutěžích

MOLO Lipno Resort navržený Chapman Taylor slaví úspěchy v architektonických soutěžích

MOLO Lipno Resort navržený Chapman Taylor slaví úspěchy v architektonických soutěžích
9. 12. 2022 / Autor: Štěpánka Šulanová

Jeden z nejunikátnějších projektů v rámci rekreačního bydlení u nás vznikl na břehu jezera Lipna v jižních Čechách. Dominantou projektu je nejdelší vnitrozemské dřevěné molo ve střední Evropě. Projekt vznikal podle projektu mezinárodně uznávané architektonické kanceláře Chapman Taylor a nyní sklízí úspěch v architektonických soutěžích.

Celý projekt má architektonicky na starosti mezinárodní ateliér Chapman Taylor se sídlem v Londýně, jehož realizace jsou oceňované po celém světě. Při stavbě MOLO Lipno Resort se architekti nechali inspirovat podobnými stavbami v Davosu či Aspenu. Jedná se o horskou architekturu s využitím materiálů typických pro jihočeské stavby, jako je kámen, dřevo a sklo.

Luxusní komplex se soukromými apartmány, pěší promenádou a unikátním molem s panoramatickou restaurací architektů Jona Hala a Jana Pokorného se pyšní nejen tradiční architekturou, ale i moderními prvky, jako jsou velkoformátová okna, ze kterých se rezidentům naskýtají krásné výhledy na přehradu i do zahrady s jezírkem. Ta je navržena známou krajinářskou architektkou Štěpánkou Šmídovou.

MOLO Lipno Resort získal v nedávné době prestižní první místo v hlavní kategorii Rezidenční projekty většího rozsahu v BEST of REALTY 2022 a nyní projekt uspěl i v soutěži Stavba roku 2022. V soutěži získal Odbornou cenu architektů za urbanistické i architektonické pojetí. Odborníci ocenili i realizaci stavebních detailů, které odrážejí promyšlenost celého areálu. Oceněna byla především výstavba dřevěného mola, které vybíhá nad hladinu přehrady.

Sedmipodlažní objekt má celkem 90 bytových jednotek o velikosti 1kk až 5kk, 135 parkovacích stání v podzemních garážích a 696m2 komerčních ploch. Jednotlivé apartmány v projektu Molo Lipno Residence jsou navrženy tak, aby splňovaly náročné požadavky klientů a zároveň maximálně využily mimořádného potenciálu unikátního místa Vodní nádrže Lipno a půvabu Jihočeské krajiny. Prodej bytů v tomto projektu zajišťuje společnost Luxent.

My jsme na MOLO Lipno vyrazili s naší kamerou, na tento zajímavý a oceňovaný počin se můžete podívat v pořadu Developerské projekty k prodeji.

Developerské projekty - 37. díl - MOLO Lipno Resort k prodeji

Mohlo by vás zajímat

Osobnosti
13 m 33 s

Jan Pokorný (Chapman Taylor)

Jan Pokorný vystudoval Fakultu architektury v Brně. U ateliéru Chapman Taylor pracuje od roku 2005. Ateliér vznikl v roce 1958 v Londýně a v současné době má 18 poboček po celém světě, například v Abu Dhabi, Singapuru, Paříži či v Moskvě. Pražská pobočka vznikla v 90. letech, kdy se u nás začala stavět velká obchodní centra. Založil ji Jon Hale. Aktuálně ateliér sídlí v Jindřišské ulici v budově v bývalé Edisonovy transformační stanice od architekta Františka Alberta Libry, kterou později zrekonstruoval architekt Ladislav Lábus. Kancelář se zaměřuje na komerční nemovitosti, administrativní a obchodní domy. Mezi jejich zajímavé stavby patří například Expo Business Park v Bukurešti, UŠĆE Tower Two v Bělehradě a The Flow Building v Praze.

Doporučené pořady

TV Architect představuje...
Nový díl

TV Architect představuje...

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše
Nový díl

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2023 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu