Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Mnichovo Hradiště bude mít nové komunitní centrum

Mnichovo Hradiště bude mít nové komunitní centrum

Mnichovo Hradiště bude mít nové komunitní centrum
28. 1. 2019 / Autor: ČTK Popisek: Komunitní centrum, vizualizace

V Mnichově Hradišti začíná stavba nového komunitního centra za šedesát milionů korun. Práce údajně potrvají zhruba rok, jde o největší a nejnákladnější projekt města v letošním roce, s náklady na stavbu pomůže dotace z EU ve výši téměř dvacet milionů korun.

Stavba slavnostně započala ve středu. V jediném komplexu komunitního centra najde zázemí školní kuchyně a jídelna obsluhující nedalekou základní školu a sousední mateřskou školu, klub dětí a mládeže a do budoucna i další organizace zaměřující se na děti, mládež a rodinu. V centru budou i registrované sociální služby. „Ve městě vznikne unikátní budova. Bude moderní a z pohledu architektonického řešení odvážná,“ řekl starosta Ondřej Lochman.

Oprava Mírové ulice

Spolu se stavbou komunitního centra má město nechat revitalizovat také Mírovou ulici, kde dům bude stát. Revitalizace již začala, v roce 2018 se přesunula trafostanice, která projektu musela ustoupit, následně byl zdemolován vysloužilý objekt klubu dětí a mládeže, na jehož místě nové centrum vznikne. Po dokončení stavby nechá město zbourat ještě budovu současné výdejny jídel.

Mnichovo Hradiště je město se zhruba osm a půl tisíce obyvateli. Letos hospodaří s příjmy a výdaji ve výši zhruba dvě stě sedmdesát tři miliony korun.

nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu