Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Kramářova vila v Praze je otevřena pro veřejnost

Kramářova vila v Praze je otevřena pro veřejnost

Kramářova vila v Praze je otevřena pro veřejnost
9. 4. 2018 / Autor: zdroj Wikimedia commons/ Jan Polák Popisek: Kramářova vila
#vila
další

Úřad vlády České republiky zpřístupnil Kramářovu vilu, která je sídlem českých premiérů. Vila, nacházející se v nejvýchodnějším cípu Hradčan, bude otevřena každou sobotu až do října. Jako své sídlo nechal stavbu zbudovat první předseda československé vlády Karel Kramář. Architektem stavby byl Friedrich Ohmann.

Návštěvníci při prohlídkách uvidí nejen dům, ale dostanou se i do zahrad. Průvodci je při tom seznámí s životem prvních majitelů vily, kterými byli československý premiér Karel Kramář a jeho manželka Naděžda. Návštěvníci budou obeznámeni také s historií a současností budovy. Bude tak možné podívat se „za oponu“ místa, které od konce devadesátých let minulého století slouží jako rezidence předsedy vlády České republiky.

Úřad vlády České republiky tím pokračuje v otevřenosti úřadu a zpřístupnění historických paláců, které spravuje," řekla mluvčí vlády Barbora Peterová.

Prohlídky budou, podle mluvčí, probíhat v organizovaných skupinách v době od 09:00 do 16:00.

Festival architektury

Vilu bude možné navštívit každou sobotu až do října letošního roku. Zavřeno bude o sobotách 7. července a 27. října vzhledem k předchozímu nebo nadcházejícímu státnímu svátku, při kterém vila bude opět přístupná. Otevřena tak bude také v neděli 20. května v rámci festivalu architektury Open House a o státních svátcích 6. července, 28. října a 17. listopadu. O festivalu „Open House“ bude TV Architect rovněž informovat.

Kramářova vila je budova, kterou si nechal v letech 1911–1914 postavit politik a první československý předseda vlády Karel Kramář. Stavba byla jeho domovem a zároveň sloužila reprezentačním účelům.

Jejím architektem byl vídeňský stavitel Friedrich Ohmann, jehož dílo je hojně zastoupeno také v Čechách.

nyv

Další články na TV Architect:

Open House Praha – Kramářova vila

Reprezentativní Ottova vila na Zbraslavi

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu