Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Koncem října se bude konat již třetí ročník konference Architektura dětem

Koncem října se bude konat již třetí ročník konference Architektura dětem

Koncem října se bude konat již třetí ročník konference Architektura dětem
10. 10. 2019 / Autor: Romana Landová, tisk.z. Konference se zúčastní několik zajímavých hostů. Foto: blog.nidarachildren.c

Ve dnech 24. a 25. října 2019 se v prostorách CAMP IPR Praha a na Fakultě architektury ČVUT v Praze bude konat již třetí ročník konference zaměřené na architekturu a děti. Cílem je efektivní zapojení nejmladší generace do plánování veřejného prostoru a představení možností participace jako nástroje ve vzdělávání.

Konference je otevřená všem, kteří se na veřejném plánování podílejí, ale i těm, kteří jsou nablízku dětem. „Víte, kdo je největším odborníkem na hru a trávení vlastního volného času? Samozřejmě děti. Proč se tedy při plánování zásahů do veřejného prostoru neptáme častěji také na jejich názor? Přijďte se inspirovat a sdílet zkušenosti s tím, jak participace se zapojením dětí může významně přispět ke vzniku veřejných prostorů, které budou opravdu pro všechny,“ říká organizátorka konference architektka Mirjana Petrik.

Veřejné setkání pořádá Fakulta architektury ČVUT v Praze ve spolupráci se spolky Město přátelské k dětem, z.s. a To město, z.s. Partnery konference jsou Nadace Via, Nadace Proměny Karla Komárka, CAMP Praha a Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu. Záštitu konferenci udělil Magistrát hl. m. Praha, Ministerstvo pro místní rozvoj a Česká komora architektů. Bude se konat ve dnech 24. a 25. října 2019 v prostorách CAMP IPR Praha a na Fakultě architektury ČVUT v Praze. Cílem konference je seznámit odbornou a laickou veřejnost s možnostmi efektivního zapojení nejmladší generace do plánování veřejného prostoru a zároveň představit možnosti a přínosy participace jako nástroje ve vzdělávání.

Potvrzení hosté

Hosty budou představitelé státní správy i samospráv měst a obcí, zástupce ministerstev, organizátoři a mediátoři participativních setkání, učitelé a ředitelé škol, architekti, projektanti, designéři a studenti.

Konkrétně se Konference Architektura dětem 2019 zúčastní například Ingvil Aarholt Hegna, norská konzultantka organizace Design and Architecture Norway (DOGA). Specializuje se na participaci v plánovacím procesu. Vedla projekt Kid’s tracks, který dětem pomocí nových technologií umožňuje zapojení do plánovacích procesů. Dalšímpotvrzeným hostem je Osamu Okamura, děkan Fakulty umění a architektury na Technické univerzitě v Liberci. Během svého studijního pobytu v Chicagském architektonickém centru se zaměřoval na programy pro děti a mládež.

Konference se též zúčastní Karolína Koubová, primátorka Statutárního města Jihlava a Vít Zeman - náměstek primátorky, kteří představí strategii města, ve které se počítá s aktivním zapojením dětí do úprav veřejných prostorů tak, aby reflektovaly také jejich potřeby a zájmy.

Psali jsme také:

Na podzim bude v CAMPu přednášet architekt Miroslav Šik. Zaměří se na podobu současných měst a jejich vývoj

Talkshow Camping Ondřeje Cihláře pokračuje. Jeho hosty budou primátoři Zdeněk Hřib a Matúš Vallo

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl