Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Jihomoravský kraj je pro nové nádraží, v odsunuté poloze u řeky

Jihomoravský kraj je pro nové nádraží, v odsunuté poloze u řeky

Jihomoravský kraj je pro nové nádraží, v odsunuté poloze u řeky
15. 1. 2018 / Autor: Kancelář architekta města Brna

(Krátká zpráva) Zastupitelé Jihomoravského kraje dnes podpořili stavbu brněnského vlakového nádraží v odsunuté poloze u řeky. Podle nich ho lze začít stavět dřív než v centru, a ještě za peníze z Evropské unie. Druhou variantou je stavba ve středu města pod Petrovem poblíž současného nádraží. Rozhodnutí kraje je pouze doporučení vládě, která nakonec o poloze rozhodne. Doporučení vydá i Brno. To zatím nerozhodlo a chystá se zadat průzkum veřejného mínění. Pro odsun se ale už minulý týden vyjádřila Kancelář architekta města Brna a její rozhodnutí budou brněnští městští zastupitelé brát v potaz. Brněnský primátor Vokřál dnes navíc ČTK řekl, že se názorově shoduje se stanoviskem kraje.

Přesun nádraží do nové polohy schválili zastupitelé vcelku jednoznačně, pro zvedlo ruku třiapadesát zastupitelů, jeden byl proti a tři se zdrželi. Stavba nádraží má trvat zhruba šest let. U řeky má stát od 42 do 45 miliard korun, pod Petrovem od 42 do 56 miliard korun. Podle studie proveditelnosti, kterou nechala zpracovat Správa železniční dopravní cesty, by se mohlo u řeky začít stavět v roce 2020, zatímco pod Petrovem nejdříve v roce 2026. 

red, ČTK

Další články na TV Architect:

Brněnský městský architekt doporučuje postavit nové nádraží u řeky

Brno do tří měsíců rozhodne o budoucnosti nádraží

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu