Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Brno do tří měsíců rozhodne o budoucnosti nádraží

Brno do tří měsíců rozhodne o budoucnosti nádraží

Brno do tří měsíců rozhodne o budoucnosti nádraží
13. 11. 2017 / Autor: Nina Fibigerová

Brno má do tří měsíců definitivně rozhodnout o budoucnosti vlakového nádraží v centru města. Vášnivé debaty o tom, zda zrekonstruovat stávající nádraží, nebo je zhruba o kilometr posunout, se táhnou již desetiletí. Sto let stará budova nestačí požadavkům provozu na vysokorychlostních tratích. Správa železniční dopravní cesty nechala vypracovat novou studii v rozsahu tří tisíc stránek za 22,7 milionu korun. Ta navrhuje celkem devět variant řešení. Experti označili za nejefektivnější rekonstrukci stávajícího nádraží pod Petrovem, která je nejméně nákladná a zároveň nejpohodlnější pro cestující hromadnou dopravou. Cena za tuto variantu se odhaduje na 42 miliard korun. Kromě brněnských zastupitelů budou možnosti řešení posuzovat také krajští zastupitelé, SŽDC a ministerstva. Konečné slovo bude mít podle ČT24 vláda.    

Další články na TV Architect:

Brněnský městský architekt doporučuje postavit nové nádraží u řeky

Jihomoravský kraj je pro nové nádraží, v odsunuté poloze u řeky

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu