Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Francouzi postavili část dálnice z recyklovaného asfaltu

Francouzi postavili část dálnice z recyklovaného asfaltu

Francouzi postavili část dálnice z recyklovaného asfaltu
10. 10. 2018 / Autor: ihned.cz Popisek: Ilustrační foto

Část francouzské dálnice A10 z Paříže do Bordeaux je jako první na světě postavena pouze z recyklovaného asfaltu. Úsek měří jeden kilometr a asfalt pro něj dodalo mobilní výrobní zařízení, jež lze demontovat a přesunout na jiné místo. Možnost výroby recyklovaného asfaltu v mobilním zařízení by mohla pomoci snížit náklady na údržbu dálnic a znečištění.

Silnici postavily firmy Eurovia a její mateřská společnost Vinci. Firmy tak zakončily svůj pilotní experiment výroby zcela recyklovaného asfaltu po dvou letech výzkumu a vývoje.

Snížení emisí skleníkových plynů

Společnost Vinci upozornila, že díky jejímu novému zařízení je možné recyklovat až sto procent asfaltových agregátů nedaleko místa údržby silnic. To je výrazný pokrok ve srovnání se současnou mírou recyklace. Ta činí padesát až šedesát procent.

Díky zpracování materiálu vyfrézovaného na místě má nové zařízení přispět k ochraně přírodních zdrojů, omezení přepravy surovin a snížení emisí skleníkových plynů až o padesát procent.

ČTK, nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu