Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Fakulta architektury v Praze promítne film o Removi Koolhaasovi

Fakulta architektury v Praze promítne film o Removi Koolhaasovi

Fakulta architektury v Praze promítne film o Removi Koolhaasovi
10. 10. 2018 / Autor: sl.wikipedia.org Popisek: Architekt Rem Koolhaas

Spolek KRUH ve spolupráci s ČVUT zorganizoval další projekci filmu. Ta proběhne ve čtvrtek 11. října 2018 od 20:00 hodin na Fakultě architektury ČVUT v sále Kotěra 105. Půjde o dokument o jednom z nejvýznamnějších architektů současnosti.

Rezervace předem není možná. Vstupenky budou k prodeji přímo na místě. Mezinárodní festival Film a architektura už posedmé v návaznosti na Den architektury představí v Praze a ve dvacítce českých a moravských městech filmy o architektuře, urbanismu a designu.

Znovu promítnou i REM

Po úspěšné a zcela vyprodané premiéře i repríze filmu REM, který byl na programu festivalu v loňském roce, se KRUH ve spolupráci s ČVUT rozhodl zařadit jeho projekci i letos. Nenechte si proto ujít autorský dokument o jednom z nejvýznamnějších architektů současnosti Removi Koolhaasovi, který natočil jeho syn Tomas. Film bude uveden s českými titulky.

Prodej lístků bude zajištěn na místě. Cena vstupenky pro studenty je 80 Kč, pro ostatní 100 Kč.

Kdo to je?

Remment Lucas Koolhaas je nizozemský architekt a profesor architektury a urbanismu na Harvardově univerzitě. Vystudoval filmovou akademii v Amsterdamu a pak architekturu nejdříve v Londýně a poté na Cornell University v Ithace. Je ředitelem společnosti Office for Metropolitan Architecture (OMA), kterou v roce 1975 pomohl založit. V roce 2000 získal Pritzkerovu cenu. V roce 2008 ho časopis Time zařadil do svého celosvětového žebříčku 100 nejvlivnějších lidí.

O festivalu, v rámci kterého projekce probíhá, jsme psali v článku Festival Film a architektura se blíží. Co nabídne letos?

nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl