Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Zámek v Načeradci je na prodej

Zámek v Načeradci je na prodej

Zámek v Načeradci je na prodej
11. 10. 2018 / Autor: Wikimedia commons/ Sovicka169 Popisek: Zámek v Načeradci

Stát znovu nabízí k prodeji zámek v Načeradci na Benešovsku. V první dražbě, která se konala v září, se nepodařilo najít kupce. Minimální cena byla proto snížena z dvaadvaceti milionů korun na 19,8 milionu Kč.

Opakovaná dražba se uskuteční 24. října v Benešově. Komplex pozemků a budov o celkové výměře 29.874 metrů čtverečních si zájemci mohou prohlédnout 17. října, informoval o tom Radek Ležatka, mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Stát převzal zámek do svého vlastnictví v loňském roce od dětského domova Sedlec-Prčice jako nepotřebný majetek. Jelikož o něj žádná státní instituce neprojevila zájem, stát nyní zámek nabízí k prodeji.

Je tam anglický park

Patrový objekt s jednoduchou fasádou a přilehlý anglický park jsou nemovitou kulturní památkou a nacházejí se v samotném centru městyse. Na park navazuje ovocný sad a bývalá zelinářská zahrada a zahradnictví s dochovanými skleníky a také domkem pro personál, v němž byly částečně rekonstruovány vnitřní prostory.

Přestože není od roku 2015 využíván, je zámek podle Ležatky stále v poměrně dobrém stavu. V roce 1987 byla provedena rekonstrukce střechy, vnitřních prostor, rozvodů inženýrských sítí a fasády. V roce 2000 pak byla rekonstruována kotelna, topení a vzduchotechnika.

Dětský domov nebo internát

Zámek dal postavit v roce 1734 František Josef ze Starhembergu. Do konce sedmdesátých let 20. století areál sloužil jako dětský domov, poté zde byla umístěna internátní škola a později výchovný ústav. Areál zámku tvoří rozsáhlý komplex pozemků a budov. V roce 2000 byl zámek částečně rekonstruován.

ČTK, nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu