ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Kategorie Architektura a urbanismus Města a urbanismus Dům „skládačka" je novinkou ve výstavbě domů - aktualizováno

Dům „skládačka" je novinkou ve výstavbě domů - aktualizováno

Dům „skládačka" je novinkou ve výstavbě domů - aktualizováno
Autor: house21.cz Popisek: Obytný dům

Projekt House 21 přináší nový pohled na bydlení. Jeho základem je jednoduché spojování panelů, které zvládne i laik. Panely vznikají při kontrolovaném chemickém procesu ve výrobě, kdy dochází k pevnému spojení polyuretanu a Fermacellu. Skloubí ae tak vynikající tepelně izolační a mechanické vlastnosti polyuretanu s příjemným a ekologickým Fermacellem. Ten tvoří vnitřní a vnější část panelů, díky tomu lze docílit i vysoký komfort bydlení. Domy jsou zároveň finančně dostupné pro širší klientelu.

Rodinné domy z panelů TIP jsou považovány za domy nové generace. Jsou dodávány jako tzv. skládačky, které se montují z větší části ručně. Montáž těchto domů je charakteristická svou jednoduchostí a rychlostí. Vysněný domov si tak můžete postavit sami pod dohledem montérů, popř. Vám ho „dodáme na klíč “. V tomto případě není nutností ani obvyklá masivní základní betonová deska.

Základem skládání je zaklesnutí dvou kusů panelu k sobě a zamknutí speciálním klíčem. Jakmile panely zapadnou a zamknou se, vytvoří pevný celek, který je připraven na finální úpravu -malba, položení podlahy.

Díky použití nových technologií panely dosahují parametrů, kterých lze s běžnými materiály těžko dosáhnout. Rodinné domy TIP jsou nízkoenergetické a ve většině případů odpovídají hodnotám pro tzv. energeticky pasivní domy.

Co je polyuretan?

Ať již se jedná o stavebnictví, nábytkářství, hornictví, zdravotní techniku, konstrukci vozidel, elektroniku, sportovní zboží či sanitární výrobky, konstrukční materiál polyuretan je všudypřítomný. Upravitelná objemová hmotnost způsobuje, že polyuretany lze v závislosti na dané aplikaci individuálně přizpůsobit pozdějšímu použití. Ve srovnání s jinými termoplasty odolává polyuretan podstatně vyšším teplotám a nabízí kromě toho i enormní pevnost v tlaku a je odolný vůči mnoha běžným chemikáliím a rozpouštědlům, a hlavně neplesniví ani ve vlhkém prostředí. Díky tomu je ideální pro kombinování se zcela rozdílnými krycími vrstvami. To představuje mimořádnou výhodu při dalším zpracování. Vše je plně využito při výrobě panelů – přesnost, účelnost.

Kde všude může stát

Tento typ rodinného domu lze postavit na jakémkoli pozemku s rovnou stabilní plochou. Samotná montáž domu je vzhledem k nenáročné logistice, lehké konstrukci rychlá a jednoduchá. Skelet domu včetně izolace je hotový během čtyř až šesti dnů, hrubá stavba pak do tří měsíců. Stavba na klíč v rozmezí čtyř až šesti měsíců. Díky vysoké variabilitě lze postavit levnou, avšak energeticky úspornou chatu ve „sparťanském stylu“ nebo vysoce komfortní dům se sofistikovanou rekuperací.

Prostor navíc

Při pořizování domu může vzniknout otázka, jak nejlépe využít každý m2 naší parcely. Optimalizujeme místnosti, ubíráme prostor pracovny, abychom zvětšili komoru, nebo opačně. Kolik prostoru navíc se dá získat vhodnou volbou technologie? Tyto rodinné domy jsou schopny poskytnout uvnitř až o dvacet procent více místa.

Vzhledem k ceně si tento způsob bydlení může dovolit mnohem větší skupina lidí. Ceny se dle rozsahu práce (skelet/na klíč) a velikosti pohybují v rozmezí půl milionu až čtyř milionů korun. Při koupi domu lze využít služeb firemního finančního odborníka.

nyv, House 21

 

Doporučené pořady

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu