Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Do DOXu zavítá architekt Mat Cash. Představí projekty studia Heatherwick a vyhlásí vítěze soutěže Kaplicky Internship

Do DOXu zavítá architekt Mat Cash. Představí projekty studia Heatherwick a vyhlásí vítěze soutěže Kaplicky Internship

Do DOXu zavítá architekt Mat Cash. Představí projekty studia Heatherwick a vyhlásí vítěze soutěže Kaplicky Internship
22. 10. 2019 / Autor: Romana Landová. DOX navštíví Mat Cash. Foto: Vessel

Mat Cash, architekt z londýnského studia Heatherwick, zavítá ve čtvrtek 24. října 2019 do Centra současného umění DOX. Od 18:00 zde bude mít zdarma přednášku v angličtině s názvem „Designing the Human-Centric City.“

Během své přednášky, která nese název „Designing the Human-Centric City“, se Mat Cash bude věnovat posledním projektům studia Heatherwick. Zaměří se zejména na to, jak lze prostřednictvím promyšleného designu vytvořit místa, která dávají lidem možnost vnímat své okolí novým způsobem a jak mohou urbanistické změny přispět k lepšímu soužití. Představí pozadí vzniku projektů, jako je Coal Drops Yard v Londýně, Zeitz MOCAA v Kapském Městě, 1000 Trees v Šanghaji a Vessel v New Yorku. Přednáška je zdarma a přístupná veřejnosti, je však nutné se předem přihlásit zde.

Akce se koná kvůli pátému ročníku soutěže Kaplicky Internship. Vítěz, jehož jméno se z úst Mata Cashe dozvíme na konci přednášky, získá příležitost absolvovat ve studiu Heatherwick tříměsíční stáž. Do druhého kola soutěže postoupilo šest studentů a čerstvých absolventů architektonických oborů českých vysokých škol. Vedle Mata Cashe v porotě usednou architekt a vysokoškolský pedagog Michal Kohout, historik architektury Zdeněk Lukeš a ředitel londýnského Design Museum Deyan Sudjic. Čestnou členkou poroty je Eliška Kaplický Fuchsová.

Psali jsme také:

Build The Change poprvé v Doxu

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl